„Ex Thesauro Universitatis” to wystawa, która ma na celu zaprezentowanie najcenniejszych dzieł sztuki należących do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Po prezentacji dzieł w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce czas na Leszno, gdzie uniwersyteckie skarby będzie można oglądać od 29 października w Galerii Sztuki.

 

Na wernisaż wystawy, który rozpocznie się o godz. 17.00, zapraszamy w imieniu rektora KUL ks. prof. Antoniego Dębińskiego oraz dyrektora Muzeum Okręgowego w Lesznie Witolda Omieczyńskiego wszystkich Przyjaciół Uniwersytetu.

 

Na wystawie eksponowane są najcenniejsze dzieła sztuki z Pracowni Zbiorów Muzealnych KUL: obrazy i rysunki artystów polskich, od Jana Matejki do Jerzego Nowosielskiego oraz mistrzów włoskich i niderlandzkich od XVI do XVIII w. Zwiedzający zobaczą także rzeźby, wyroby porcelanowe z czołowych manufaktur europejskich oraz piękne srebra, platery i brązy.

 

Honorowy patronat nad wystawą, którą w Lesznie oglądać będzie można do końca lutego przyszłego roku, objął metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

 

 

Autor: Tomasz Adamczyk
Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013, godz. 09:30 - Tomasz Adamczyk