We środę 16 października 2013 r., w 35. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły - Jana Pawła II na papieża, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich w Zamościu odwiedzili KUL, czyli uczelnię, której proferorem był ks. Wojtyła. Honory gospodarza podejmującego Gości z Zamościa mieliśmy zaszczyt pełnić my, tzn. zespół Uniwersytetu Otwartego KUL znakomicie wspierany przez zaprzyjaźnione doktorantki edukacji medialnej - panie: Marię Białonogę-Gosik i Ewelinę Bal. Nasi Goście spędzli na uniwersytecie aż 4 godziny, chociaż dla znakomitej części - jak zapewniali w rozmowach i w ankietach ewaluacyjnych - czas ten minął bardzo szybko. Bardzo nas to cieszy!

Pierwszą część "kulowskiej przygody" stanowiły prawdziwe zajęcia uniwersyteckie, o odbyciu których świadczy nie tylko nabyta nowa wiedza, ale i otrzymany przez każdego z uczetników osobisty Dyplom Studenta Uniwersytetu Otwartego KUL. Był to 3-godzinny blok zajęć, na który złożyły się kolejno:

Chociaż grupa była dość liczna, bo licząca 77 uczniów i 7 dorosłych opiekunów (trzy siódemki - jak więc można się dziwić, że wyjechali szczęśliwi!) zajęcia nie miały charakteru jedynie wykładowego. Oprócz czynnego udziału uczniów w doświadczeniach chemicznych, nie zabrakło też prawdziwie akademckich dyskusji o kulturze i morskich głębinach. Trudno tu nie pogratulować naszym wspaniałym Prowadzącym, które (jak zwykle!) nie tylko stanęły na wyskości zadania, ale nawet jeszcze wyżej!

Kolejnym etapem wizyty na KUL-u było odwiedzenie Muzeum Uniwersyteckiego. Podczas gdy jedna grupa, pod okiem i przy wsparciu p. Iwony Pachcińskiej, zgłębiała tajniki historii uczelnii, druga - podzielona na podgrupy - także zgłębiała tajniki, ale dziedzińca, pomnika, korytarzy uniweryteckich itd. Oprócz tego oddawała się iście uniwersyteckim dysputom, nawiązywała żywe kontakty z nieco starszymi od siebie studentami, a także udzielała wywiadów dla Akademickiej Kroniki Filmowej, Na na koniec zaś wszyscy zajadali się pysznymi muffinkami, którymi z radością częstowała Pani Dyrektor UO KUL.

Więcej [+]

Bardzo nam było miło podejmować naszych Gości z Zamościa. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie! Serdecznie zapraszamy!

A oto kilka przykładowych ankiet ewaluacyjnych

Więcej [+]