Anegdoty i mało znane fakty z życia naukowego pracowników oraz

życia studenckiego Instytutu Socjologii KUL

Zjazd Absolwentów - cz. I (galeria zdjęć)

Przy okazji Światowego Zjazdu Absolwentów KUL 9 czerwca 2018 r. odbyło się też spotkanie absolwentów socjologii, czy też - o czym pisaliśmy w części historycznej - absolwentów filozofii praktycznej (z powodów politycznych pod taką nazwą musiały funkcjonować nauki społeczne w KUL w latach 1949-1981). Ponad 100 osób zebrało się, by powspominać dawne studenckie czasy.

Spotkanie z Mistrzem: ks. prof. Janusz Mariański

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z wyjątkowego spotkania, do którego doszło podczas I Ogólnopolskiego Sympozjum Doktorantów Socjologii w 2016 r., a którego głównym bohaterem był wieloletni pracownik Instytutu Socjologii KUL, wybitny uczony, nasz Mistrz - ks. prof. dr hab. Janusz Mariański.

Tak zaczynali: tytuły prac magisterskich

Prace, które zazwyczaj traktujemy jako zwieńczenie studiów, dla pracowników naukowych są jednocześnie początkiem nowej drogi - naukowych dociekań.

Obchody 90-lecia socjologii KUL

Reminiscencje jubileuszu sprzed 10 lat: wielkie obchody, znamienici goście, wszyscy 10 lat młodsi... Wspomnienia w postaci galerii zdjęć, materiału filmowego, programu konferencji oraz przypomnienia książki jubileuszowej.

Autor: Tomasz Peciakowski
Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018, godz. 14:20 - Tomasz Peciakowski