Rok Żuka - weź udział w debacie z prezydentem
 5 grudnia 2010 roku, w drugiej turze wyborów lublinianie zdecydowali, że Prezydentem ich miasta zostanie dr Krzysztof Żuk. W najbliższy poniedziałek mija dokładnie rok od tego wydarzenia. Co się w tym czasie zmieniło? Na ile przedwyborcze obietnice zostały spełnione? Czy po roku rządzenia Prezydenta Żuka jesteśmy bardziej dumni z Lublina?
  Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL wspólnie z organizacjami studenckimi i lubelskimi mediami organizuje otwartą debatę z Prezydentem Krzysztofem Żukiem. Każdy, kto chce bezpośrednio zadać pytanie włodarzowi Lublina będzie miał do tego okazję w poniedziałek 5 grudnia w sali obrad Rady Miasta Lublin (Ratusz, Plac Łokietka 1). Początek debaty o godz. 17.00.

Organizatorzy zaproponowali prezydentowi otwartą formułę spotkania, podczas którego będzie mógł podsumować 365 dni swojego urzędowania, udzielić odpowiedzi na pytania prowadzących oraz na pytania z sali od przybyłych mieszkańców miasta. W części finałowej prezydent podsumuje debatę.

W debacie na pewno ważne będzie podsumowanie mijającego roku urzędowania prezydenta, jednak trzeba też patrzeć w przyszłość i pytać o perspektywy dla Lublina, a szczególnie o perspektywy dla ludzi młodych, studentów i absolwentów lubelskich uczelni. Jaką rolę odgrywają w strategii "Lublin 2020"? - zaznacza dr Wojciech Wciseł z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Z uwagi na otwarty charakter debaty spodziewamy się, że mieszkańcy Lublina będą pytać również o sprawy im najbliższe: inwestycje drogowe, ceny biletów MPK, kształt przyszłorocznego budżetu, czy współpracę z dzielnicami. Rok 2010 przyniósł porażkę Lublina w konkursie ESK2016. Prezydent zapowiedział jednak, że projekty kulturalne zawarte w aplikacji będą kontynuowane - czy tak się stanie? Co ze współpracą ratusza z organizacjami pozarządowymi, środowiskiem akademickim i dialogiem społecznym? Pytań jest wiele, dlatego spodziewamy się ciekawej dyskusji - dodaje Wciseł.
 
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy rozprowadzają bezpłatne wejściówki na debatę. Są do odbioru w sekretariacie Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL, Al. Racławickie 14, pok. GG - 34 (wejście obok kościoła akademickiego) w godz. 9.00 - 15.00 oraz będą do pobrania również przed samą debatą w Ratuszu.


debata_Rok_Zuka_plakat.pdfKierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna funkcjonuje na KULu od 2007 roku.

 

Program Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej wyposaża studentów w niezbędną wiedzę o procesach komunikacji społecznej oraz rozwija umiejętności korzystania z nowoczesnych mediów.

 

Zdobyta wiedza i umiejętności są przydatne do podjęcia pracy na różnych polach i w różnych instytucjach życia społecznego. Absolwenci po ukończeniu studów będą przygotowani do podjecia pracy jako dziennikarze w różnych mediach, specjaliści od Public Relations, reklamy, promocji, rzecznicy prasowi, jako specjaliści od komunikacji społecznej wewnątrz instytucji i komunikacji instytucji z otoczeniem.

 Studia przygotowują do twórczego działania w nowoczesnym społeczeństwie informacji i komunikacji.

 Film promocyjny Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL przygotowany na dni otwarty przez studentów I i II roku DIKS

 

 

 

 

Autor: Joanna Reszka
Ostatnia aktualizacja: 02.12.2011, godz. 09:21 - Joanna Szegda