Praktyki w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce poszukuje kandydatów na praktyki w dziale politycznym w lutym 2018 r.  

Wszystkie chętne osoby powinny zapoznać się z treścią ogłoszenia na
stronie: https://ec.europa.eu/poland/news/180108_praktyki_pl 

 

Wskazany adres zawiera szczegóły ogłoszeń i informacje o trybie wysyłania
zgłoszeń i warunków formalnych. 

 

NAJLEPSI PRAKTYKANCI MAJĄ SZANSĘ NA WYJAZD STUDYJNY DO INSTYTUCJI UE 

w Brukseli. 

 

Przedstawicielstwo przewiduje także MOŻLIWOŚĆ OKAZJONALNEJ WSPÓŁPRACY ODPŁATNEJ Z NAJLEPSZYM
PRAKTYKANTAMI, po zakończeniu praktyk.

Zgłoszenia i zapytania wyłącznie pod adresem:
COMM-REP-WAW-PRAKTYKI@ec.europa.eu


Wykład otwarty - dr Jakub Taylor, Seoul Academy of East Asian Studies

Katedra Nauk o Polityce (Instytut Europeistyki KUL) oraz Katedra Sinologii (Instytut Filologii Klasycznej KUL) mają zaszczyt zaprosić na wykład otwarty, pt: „Między uznaniem a pogardą: Korea a Chiny w ujęciu historycznym (KOR: 한중관계에서 본 동북아시아의 역사)”, który wygłosi Pan dr Jakub Taylor z Seoul Academy of East Asian Studies, Sungkyunkwan University, Korea Południowa.

Wykład rozpocznie się 9 listopada o godzinie 10.00 w Sali CTW-216 Centrum Transfery Wiedzy, Al. Racławickie 14.

 

zobacz plakat


Jak znaleźć interesującą pracę po studiach?

Instytut Europeistyki zaprasza na spotkanie organizowane przez Agnieszkę Szeszel - Ambasadora Karier Unii Europejskiej oraz Koło Naukowe Studentów Europeistyki "Euro-KUL", poświęcone drogom kariery międzynarodowej. Spotkanie odbędzie się 11 maja o 15:00 w sali CI-300. Zapraszamy!

 

program spotkania


Swobody personalne rynku wewnętrznego Unii Europejskiej

Katedra Prawa Unii Europejskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy z Fundacją Rozwoju KUL oraz Fundacją Konrada Adenauera, ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Swobody personalne rynku wewnętrznego Unii Europejskiej wobec zmieniającej się sytuacji polityczno-gospodarczej Europy organizowanej w dniu 2 grudnia 2016 roku w Collegium Iuridicum KUL.

Zob. więcej...


Szkola Letnia

W dniach 4-10 lipca 2016 r. w ramach projektu Open Integration zorganizowana została szkoła letnia dla cudzoziemców „Migrants’ Rights Protection”. Współorganizatorami szkoły był WPPKiA, Centrum Badań nad Europejskim Prawem i Polityką Migracyjną oraz Uniwersytet Otwarty. Poza wykładami tematycznymi w ramach szkoły letniej odbyły się wizyty networkingowe w Urzędzie Miasta, Urzędzie Wojewódzkim, Straży Granicznej oraz organizacjach pozarządowych. Profesorem wizytującym Summer School był prof. Laurynas Bieksa w Uniwersytetu Michała Romera w Wilnie, który poprowadził kurs z zakresu prawa azylowego i migracyjnego UE.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z wydarzenia przygotowanymi przez naszego absolwenta Vako Karchava.

 

           


Współczesne wyzwania prawa łowieckiego w obliczu zachowania bioróżnorodności w Unii Europejskiej

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Międzynarodową  Konferencje Naukową pt. „Współczesne wyzwania prawa łowieckiego w obliczu zachowania bioróżnorodności w Unii Europejskiej” która odbędzie się w dniach  23-25 października 2016 roku w Suścu k. Tomaszowa Lubelskiego.

Konferencja organizowana jest przez Katedrę Prawa Unii Europejskiej Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Katedrę Prawa Publicznego, Zakład Prawa Policyjnego i Zakład Prawa Finansowego Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wydział Prawa Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki w Łucku.

 

 

Czytaj dalej...

NOWE studia podyplomowe

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą studiów podyplomowych współorganizowanych przez Instytut Europeistyki WPPKiA KUL:

 

-> Post-Graduate Studies in the field of Central and East European Development - studia w języku angielskim

 

-> Migracje Międzynarodowe

 

 


European Youth Event 2016

W dniach 20-21 maja 2016 r. reprezentacja Koła Naukowego Studentów Europeistyki „EURO-KUL” odwiedziła Parlament Europejski w Strasburgu z okazji European Youth Event 2016. Wydarzenie w formie zjazdu organizacji młodzieżowych i studenckich z całej Europy miało na celu zapoznanie uczestników z pracą Parlamentu oraz wysłuchanie ich głosu w ważnych dla Unii kwestiach.  

Czytaj więcej...


Płatne staże dla studentów Europeistyki

Miło nam poinformować, że Studenci Europeistyki (programu polsko- i anglojęzycznego) będą mogli odbyć 3-miesięczne płatne staże w wybranych instytucjach. KUL otrzymał z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dofinansowanie projektu "Law in Action", w ramach którego w latach 2016-2018 na płatne staże zostanie wysłanych 233 studentów naszego Wydziału. Wartość projektu to prawie dwa miliony złotych! Zachęcamy do skorzystania z okazji i współpracy z nami w poszukiwaniu ciekawych miejsc stażowych.


Unikalna oferta studiów

Zapoznaj się z unikalną ofertą studiów I i II stopnia w języku polskim i angielskim:


Więcej informacji...

 

W razie pytań pisz na naszego Facebooka lub zajrzyj do nas w Collegium Iuridicum.