Witamy Państwa na stronie internetowej Instytutu Prawa i Ekonomii Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.   

 

W ramach Instytutu studenci są kształceni na kierunkach prawo i ekonomia. Instytut oferuje wysoki poziom kształcenia, profesjonalizm oraz łatwą dostępność kadry dydaktycznej. W ramach programów studiów studenci poznają nie tylko kanon przedmiotów podstawowych, ale też mają możliwość wyboru przedmiotów kierunkowych, zgodnie z zainteresowaniami.

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o Instytucie.

 

---

AKTUALNOŚCI

 

Dobre wyniki uzyskane przez absolwentów prawa Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli na egzaminach wstępnych na aplikacje korporacyjne

 

Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości wynika, że absolwenci Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli dobrze radzili sobie na przeprowadzonych w 2015 r. egzaminach na aplikacje korporacyjne (adwokacką, radcowską, notarialną, komorniczą).

 

Spośród 88 ubiegłorocznych absolwentów Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli do egzaminów na aplikacje korporacyjne przystąpiły 32 osoby (36,36%), pozytywny wynik uzyskało 13 osób (40,63%). Dzięki uzyskanym wynikom Wydział usytuował się na szóstym miejscu w rankingu uwzględniającym wyniki uzyskane na tych egzaminach przez ubiegłorocznych absolwentów uczelni, z których do egzaminu przystąpiło mniej niż ok. 3% wszystkich zdających (200 osób lub mniej).

 

 

Pełny raport przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości

 

 

 

Autor: Dominik Tyrawa
Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016, godz. 11:26 - Filip Ciepły