Koncerty Chóru KUL w Argentynie

W dniach 30 października - 13 listopada 2007 r. Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II pod dyrekcją Grzegorza Pecki wystąpi z koncertami zorganizowanymi przez Polonię w Buenos Aires. 11 listopada 2007r., z okazji Święta Niepodległości Polski, Chór weźmie udział w uroczystej Mszy Świętej w kościele Polskim w stolicy Argentyny. Zespół będzie podejmowany w Polskiej Ambasadzie, w siedzibie Związku Polaków w Buenos Aires i w Polskiej Misji Katolickiej, pod Buenos Aires.
Chór KUL weźmie również udział w Światowym Festiwalu Chórów w Buenos Aires. Koncerty planowane są w miastach: Buenos Aires, Morón, Luján (Częstochowa Argentyńska) i Zárate. W Festiwalu wezmą udział chóry z Brazylii, Chile, Meksyku, Serbii, Wenezueli i Polski.
Organizatorami koncertów dla Polonii są Związek Polaków w Argentynie i Towarzystwo Kulturalne Argentyńsko-Polskie w Buenos Aires.
Podczas podróży koncertowej Chór zaprezentuje utwory głównie polskich kompozytorów. Będą to kompozycje sakralne, jak również artystyczne opracowania polskiego folkloru.

 

Zadanie współfinansowane ze środków


Senatu Rzeczypospolitej Polskiej


Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 

Województwa Lubelskiego


Fundacji Argentyńskiej w Warszawie
 


Specjalne podziękowania dla:

Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Argentynie
Związku Polaków w Argentynie
Towarzystwa Kulturalnego Argentyńsko-Polskiego w Buenos Aires
Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie