Konferencja Młodych Naukowców  
Kobieta Między Wschodem a Zachodem

10 grudnia 2010 w Collegium Bobolanum w Warszawie odbyła się Konferencja w której wzięły udział dwie Studentki naszego Wydziału, Agata Jakieła i Karolina Popek. Panie reprezentowały godnie Nasz Wydział jak również Koło Naukowe którego są przedstawicielkami.

 

Konferencja została zorganizowana przez Koło Naukowe Teologów Collegium Bobolanum wraz z Katedrą Ukrainistyki UW przy wsparciu Katolickiego Biura Informacji i Inicjatyw Europejskich OCIPE.

Referaty naszych przedstawicielek zostały wybrane spośród wielu innych które zostały nadesłane, co pokazuje że poziom wiedzy Studentów WZPiNoG KUL w Stalowej Woli stoi na wysokim poziomie.

Pani Karolina Popek przedstawiła referat nt. Czy matką jest kobieta, która dziecko urodziła? Rozwiązania prawne w świetle nowelizacji KRO z 6.11.2008 r. , natomiast Pani Agata Jakieła mówiła o Równouprawnieniu kobiet w zakresie zatrudnienia. Oba wystąpienia zostały przyjęte bardzo ciepło, obie Studentki wyczerpująco omówiły przedstawione tematy.

Cieszymy się że Studenci Naszego Wydziału aktywnie uczestniczą w tego typu wydarzeniach, i liczymy na to że idąc za dobrym przykładem coraz więcej studentów zacznie brać udział w takich inicjatywach.

 

Zobacz galerię zdjęć z Konferencji 

Autor: Arkadiusz Górka
Ostatnia aktualizacja: 11.12.2010, godz. 17:11 - Arkadiusz Górka