„Tyś naszą Hetmanką. Jasnogórskie drogi do niepodległości"

Przekazujemy zaproszenie do wzięcia udziału w konferencji naukowej „Tyś naszą Hetmanką. Jasnogórskie drogi do niepodległości", organizowanej w setną rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności państwowej, a zaplanowanej na dni 6-8 grudnia 2018 w Częstochowie, w murach Akademii im. Jana Długosza i na Jasnej Górze. Spotkaniu naukowemu towarzyszyć będą wydarzenia artystyczne: okolicznościowa wystawa ze zbiorów Klasztoru Jasnogórskiego, prezentująca artefakty związane z dążeniem do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uroczysty koncert symfoniczny w Bazylice Jasnogórskiej.

 

Formularz zgłoszeniowy

 

 

 

The Old meets the New - Stare spotyka nowe

 

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu

Instytut Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki, Kierunek Filologia angielska 

zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji

 

Stare spotyka nowe”

 

która odbędzie się 20 kwietnia 2018 w Nowym Targu

 

 

 

Zrozumieć wielojęzyczność

 

 

Przekazujemy zaproszenie do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji "Zrozumieć wielojęzyczność" organizowanej przez Instytut Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 9-10 czerwca 2018 r. 

 

CFP

 

 

 

„Języki specjalistyczne – praktyka i teoria III", Rzeszów, 14 IX 2018 r.

 

Zakład Teorii Tłumaczenia Instytutu Filologii Angielskiej oraz Uniwersyteckie Centrum Nauki Języków Obcych (Uniwersytetu Rzeszowskiego) serdecznie zapraszają do udziału w konferencji:„Języki specjalistyczne – praktyka i teoria III", Rzeszów, 14 IX, 2018 r.

Językami konferencji są język polski i angielski. Termin nadsyłania zgłoszenia zawierającego tytuł referatu oraz streszczenia artykułu i propozycji warsztatów upływa 30 maja 2018r. Pozostałe zgłoszenia przyjmowane będą do 30.06.2018r. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru referatów. Informacja zwrotna o przyjęciu referatu zostanie wysłana do zainteresowanych do dnia 15.06.2018.

 

 

Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. „Rzeczpospolita niepodległa - od idei do urzeczywistnienia”

 

Koło Naukowe Historyków wraz z Instytutem Historii Akademii Pomorskiej oraz Polskim Towarzystwem Historycznym oddział w Słupsku organizuje w dniu 10 maja 2018 r. Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową pt. „Rzeczpospolita niepodległa - od idei do urzeczywistnienia”.

 

formularz_zgloszeniowy

 

Edukacja - nauczyciel - uczeń/dziecko

 

przekazujemy zaproszenie do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Edukacja- nauczyciel- uczeń/dziecko w zmieniającej się przestrzeni społecznej". Konferencja, odbędzie się 21 maja 2018 r. w budynku Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie przy ul. Ingardena 4.

 

 

Fantastyczne tryumfy wyobraźni

 
fantastyczne
 
informujemy o otwarciu naboru zgłoszeń na ogólnopolską konferencję naukową 
Fantastyczne tryumfy wyobraźni,
 która odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia 2018 roku
 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.

Abstrakty proponowanych wystąpień prosimy kierować 
do 28 marca 2018 roku
Więcej informacji o wydarzeniu i jego organizatorach znajdą Państwo tutaj.

 

 

Język w kulturze, kultura w języku

Przekazujemy zaproszenie na międzynarodową konferencję naukową "Język i jego wyzwania: Język w kulturze, kultura w języku" która odbędzie się w dniach 29-30 maja 2018 roku w siedzibie Instytutu Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu.
 
Artykuły wygłoszone na konferencji opublikowane zostaną w formie monografii pod koniec roku 2018.
 
Informacje o konferencji znajdują się również tutaj.

 

I Kongres Badaczy Epoki Wazów pod hasłem Rzeczpospolita Wazów (1588 – 1648 – 1668)

 

Polskie Towarzystwo Historyczne oraz Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie serdecznie zapraszają pracowników naukowych oraz doktorantów do udziału w I Kongresie Badaczy Epoki Wazów pod hasłem Rzeczpospolita Wazów (1588 – 1648 – 1668), który odbędzie się w Olsztynie w dniach 6–8 września 2018 r.

 

Zgłoszenia udziału w Kongresie na załączonych formularzach oraz wszelką korespondencję prosimy kierować na adres e-mail: wazowie2018@gmail.com w terminie do 30 kwietnia 2018 r.

 

Formularz zgłoszeniowy
Formularz zgłoszeniowy dla doktorantów

 

VI Międzynarodowa Konferencja Magistrantów

 

 

Karta zgłoszeniowa

 

 

 

Zagrożenie - komfort

 

 

 

 

Languages in contact

 

 

 

 

Autor: Natalia Turkiewicz
Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018, godz. 07:45 - Natalia Turkiewicz