Film – między realizmem a fikcją - zaproszenie na konferencję

Szanowni Państwo,

Pragniemy zaprosić Państwa do udziału w konferencji naukowej, którą planujemy jako kolejną z cyklu „Przestrzenie komunikacji wizualnej – nowe odsłony”, poświęconemu paradygmatowi wizualności, który aktualnie określa sposób myślenia o otaczającej nas rzeczywistości. Czujemy potrzebę tworzenia płaszczyzny wymiany myśli teoretyków i badaczy komunikacji wizualnej. Film obok fotografii stanowi jedną z ważniejszych form w pejzażu mediów wizualnych i w znacznej mierze kształtuje oblicze współczesnej kultury. Nieprzypadkowo zatem druga konferencja z naszego cyklu jest  zatytułowana: Film – między realizmem a fikcją.

Konferencja odbędzie się w 15 maja 2018 roku w Lublinie, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Na zgłoszenia czekamy do 30 marca.  Szczegółowe informacje na temat konferencji, a także formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo w załączniku.

Będziemy wdzięczni za przekazywanie informacji osobom zainteresowanym proponowaną przez nas problematyką w Państwa jednostkach: pismo_film_miedzy_realizmem_a_fikcja

karta__zgloszenia_film_miedzy_realizmem_a_fikcja

Z wyrazami szacunku

dr hab. Justyna Szulich-Kałuża, prof. KUL

dr hab. Grzegorz Tylec, prof. KUL

dr hab. Małgorzata Gruchoła

dr Małgorzata Sławek-Czochra – sekretarz konferencji (malgorzataczochra@o2.pl)

Bezpieczeństwo zdrowotne w zglobalizowanym środowisku międzynarodowym - zaproszenie na konferencję

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej jest jednym z głównych organizatorów konferencji "Bezpieczeństwo zdrowotne w zglobalizowanym środowisku międzynarodowym" przygotowywanej przez pięć lubelskich uczelni: KUL, UMCS, UP, UM i PL, a także lubelski oddział PAN.
Wydarzenie odbywa się w dn. 15-16 maja na Wydziale Politologii UMCS oraz w Centrum Transferu Wiedzy KUL. Instytut Dziennikarstwa odpowiada za panel poświęcony komunikacji o zdrowiu i bezpieczeństwie zdrowotnym, który zaplanowany na 16 maja w CTW.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, a szczególnie do wygłoszenia referatu podczas organizowanego przez nas panelu. Zależy nam na przedstawieniu różnorodnych aspektów komunikacji o zdrowiu i bezpieczeństwie zdrowotnym. Są to m.in. kwestie dotyczące prozdrowotnych kampanii społecznych, reklam produktów medycznych, medialnego wizerunku instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa zdrowotnego,
specjalistycznego dziennikarstwa medycznego czy medialnej narracji o medycynie, służbie zdrowia, sytuacji osób chorych i niepełnosprawnych.
 
Zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia 2018 r.
 
Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku: bezpieczenstwo_zdrowotne_zaproszenie
Pytania dotyczące konferencji należy kierować do dr Anety Wójciszyn-Wasil z Katedry Medialnej Komunikacji Społecznej: wasil@kul.pl

Fotografia w mediach - zaproszenie na konferencję

Katedra Komunikacji Wizualnej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL zaprasza na I Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu "Przestrzenie komunikacji wizualnej – nowe odsłony" zatytułowaną "Fotografia w mediach", która odbędzie się w Lublinie w dniu 6 czerwca 2017 r. Szczegóły i ważne informacje - fotografia_w_mediach.  Potrzebna będzie też karta_zgloszenia_uczestnika.

 

 

Od Seulu do Rio. Igrzyska Olimpijskie w mediach masowych: 1988-2016 - zaproszenie na konferencję

Katedra Języka Mediów i Komunikacji Społecznej KUL, Zakład Komunikacji Społecznej UMCS, oraz Polskie Towarzystwo Retoryczne zapraszają na III Ogólnopolską Konferencję poświęconą Igrzyskom Olimpijskim "Od Seulu do Rio. Igrzyska Olimpijskie w mediach masowych: 1988-2016" (sport, retoryka, wartości, polityka, ekonomia, kultura). Konferencja odbędzie się w Zamościu w dniach 23-24 marca 2017 r. Szczegóły i ważne informacje - tutaj.

Autor: Małgorzata Sławek-Czochra
Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018, godz. 13:07 - Małgorzata Sławek-Czochra