W sobotę rozegrano zawody indywidualne w szachach w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w szachach. Najlepszy okazał się Konrad Szczygieł, reprezentujący naszą uczelnię.

Wyśmienitą formę pokazał Konrad Szczygieł w sobotnich zawodach szachowych. Zostawił w tyle przeciwników i stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajął Remigiusz Omielanczyk, a trzecie Paweł Ślisz, obaj  z Politechniki Lubelskiej.

Z pozostałych naszych reprezentantów najlepiej spisała się Katarzyna Gondko, która uplasowała się na 10. miejscu. Sławomir Pawłowski był 14., Paweł Ostrzyżek 16., Adam Jędrzejewski 18., a Rafał Orzeł ukończył rywalizację na 20. miejscu.

W klasyfikacji łącznej uczelni KUL uplasował się na trzecim miejscu, ustępując Politechnice Lubelskiej i Uniwersytetowi Przyrodniczemu.