"Znaki przeszłości. Odchodzące ślady zatrzymać w pamięci..."

 

   Odkrywanie uroków i tajemnic naszej Ojczyzny jest jednym z najpiękniejszych momentów życia człowieka. Szczególnie wtedy, gdy badamy materialny i kulturowy dorobek naszych przodków. Zamki i pałace, dworki, miejsca kultu religijnego, a nawet chałupiny kryte strzechą niosą znaki przeszłości, dostępne tylko dla nielicznych.

   Korzystając z wielu dziedzin nauki, a w szczególności historii, poznajemy miejsca, do których docieramy - ich dzieje oraz ludzi. Przemierzając kilometry nie zapominamy o miejscach martyrologii Narodu Polskiego - cmentarzach, grobach, pomnikach poświęconych ofiarom zbrodni, a także zapomnianych mogiłach. Swoją wiedzę o dziedzictwie kulturowym uzupełniamy poprzez odwiedzanie muzeów, skansenów, a także miejsc związanych z "historią żywą".

   Lecz nasza aktywność to nie tylko docieranie do pozostałości kultury materialnej. Prawdziwego spokoju zaznajemy wędrując pieszo po rezerwatach, szlakach turystycznych i parkach krajobrazowych. Wędrując po górach, odpoczywając nad jeziorami, a także przemierzając gęstwinę leśną obcujemy z żywiołami.

 

Wspólnie tworzymy Sekcję Historii Regionalnej i Turystyki

działającą w Kole Naukowym Historyków Studentów KUL.

 

obrazek

 

   Serdecznie zachęcamy studentów krajoznawstwa i turystyki kulturowej KUL do włączenia się w szeregi Koła Naukowego Historyków Studentów. Będąc członkiem naszej Sekcji szybko zdobędziesz zdolności niezbędne do organizacji objazdów naukowych, a także wycieczek wypoczynkowych. Poznasz przewodników oraz regionalistów, zajmujących się dziejami małych ojczyzn. Sprawnie rozwiniesz swoje zainteresowania, a także spełnisz indywidualne marzenia o dotarciu do miejsc, które zawsze chciałeś zwiedzić.

   A co najważniejsze! Poznasz życzliwych ludzi, z którymi aktywnie spędzisz czas na studiach.

 

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszamy do naszej siedziby Collegium Norwidianum 109.

 

mapa

Autor: Łukasz Pasim
Ostatnia aktualizacja: 02.11.2012, godz. 18:56 - Łukasz Pasim