Ks. prof. Michał Heller, wybitny kosmolog i absolwent Wydziału Filozofii KUL został nagrodzony przez macierzystą uczelnię. Uroczystość wręczenia dyplomu i statuetki „Gratae Memoriae Signum Universitatis” odbyła się w święto patronalne Wydziału, 28 stycznia.

 

Oto jak to wydarzenie relacjonowała Katolicka Agencja Informacyjna:

 

 

 

Ks. prof. Michał Heller wyróżniony przez KUL

 

Ks. prof. Michał Heller, światowej sławy kosmolog i filozof został dziś nagrodzony przez Senat KUL statuetką i dyplomem „Gratae Memoriae Signum Universitatis” co znaczy – „Znak wdzięcznej pamięci uniwersytetu”. Uroczystość miała miejsce w dniu wspomnienia św. Tomasza z Akwinu, patrona Wydział Filozofii KUL.

 

"Jesteśmy dumni z jego międzynarodowej sławy, której cząstka spada również na nasz Uniwersytet – mówił o ks prof. Hellerze, absolwencie KUL, abp Stanisław Budzik. Podczas Mszy św. w kościele akademickim metropolita lubelski wskazywał, że Laureat nie jest tomistą, ale ma wiele wspólnego ze Świętym Tomaszem - jak wielki Akwinata jest mistrzem powiązania wiary i rozumu, nauki i religii.

 

"Pokoleniu swoich uczniów - do których mam zaszczyt i radość należeć - ukazuje, jak na skrzydłach rozumu i wiary wznosić się ku kontemplacji prawdy i piękna" – powiedział w homilii Wielki Kanclerz KUL. Dodał, że Ks. Michał Heller jest "człowiekiem ewangelicznej prostoty, zgodnie ze słowami dzisiejszej Ewangelii nie chce, aby nazywano go mistrzem, z zażenowaniem przyjmuje kolejne nagrody i staje się bratem każdego, kto autentycznie szuka mądrości".

 

Więcej na:

http://ekai.pl/diecezje/lubelska/x74943/ks-prof-michal-heller-wyrozniony-przez-kul/

Autor: Tomasz Adamczyk
Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014, godz. 11:51 - Tomasz Adamczyk