Na zaproszenie biskupa Andrzeja Jeża oraz ks. prof. Stanisława Sojki, szefa oddziału Towarzystwa Przyjaciół KUL w Tarnowie, księża studenci gościli 10 listopada w siedemnastu parafiach diecezji tarnowskiej.

 

W czasie Mszy św. przybliżyli wiernym aktualną sytuację uniwersytetu i przekonywali, dlaczego warto wspierać KUL – uczelnię promującą chrześcijańskie wartości. Przypominali, że nasz Uniwersytet był miejscem nauki, kształtowania i umacniania poglądów wielu wybitnych ludzi, takich jak ks. prof. Michał Heller, kard. Henryk Gulbinowicz, abp Henryk Muszyński czy ks. Franciszek Blachnicki. Wszystkim im uczelnia zapewniła przestrzeń do badań, poszukiwań, dociekań, wzrostu; wszyscy oni odcisnęli swój ślad w życiu Polski. Kto wie, jakie przyszłe osobistości kształcą się obecnie w murach naszej uczelni?

 

Księża zostawili w parafiach materiały promocyjne, przyjmowali także deklaracje osób pragnących przystąpić do Towarzystwa.

 

Obecność w parafiach była świetną okazją do rozmów z mieszkańcami i wikariuszami. Księża mogli osobiście przekonać się, że w diecezji tarnowskiej KUL ma nadal wielu oddanych przyjaciół.

 

Serdecznie dziękujemy księżom proboszczom, którzy ugościli naszych wysłanników oraz wszystkim parafianom za ciepłe przyjęcie.

 

/mj/

Autor: Tomasz Adamczyk
Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013, godz. 11:05 - Tomasz Adamczyk