Ogólnopolski Konkurs "Bliżej Pszczół"

pszczołyUczniów klas III szkół gimnazjalnych oraz   dla uczniów klas maturalnych (III i IV) szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Bliżej Pszczół".

 

Więcej

2016-10-19

VI Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny z cyklu "Wielcy Polacy XX wieku"

Laureaci VI Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego z cyklu Wielcy Polacy XX wieku Jan Paweł II, Prymas Stefan Wyszyński, prof. Mieczysław A. Krąpiec OP Osoba - Rodzina - Naród.

2016-05-20 Czytaj dalej...

IV Ogólnopolski Konkurs Logiczny

Instytut Filozofii Wydziału Filozofii i Fundacja Rozwoju KUL zapraszają w dniu 23 kwietnia 2016 r. na Etap finałowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego.

 

Więcej...

2016-04-12

Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o indeksy KUL

11 marca 2016 r. odbył się trzeci Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o indeksy Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego Jana Pawła II w Rybniku.  W konkursie corocznie biorą udział maturzyści z obszaru województwa śląskiego. Nagrodami w edycji 2016 były indeksy na trzech wydziałach KUL: Nauk Humanistycznych, Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz Biotechnologii i Nauk o Środowisku.

2016-03-22 Czytaj dalej...

Wykłady Instytutu Filologii Słowiańskiej dla uczniów

Instytut Filologii Słowiańskiej KUL zaprasza uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w bezpłatnych wykładach z zakresu kultury, historii, języka i literatury rosyjskiej oraz ukraińskiej. Autorami są doświadczeni wykładowcy Instytutu, potrafiący z pasją oraz w przystępny sposób przekazać proponowane treści.

Tematy wykładów

2016-03-01

Wizyta Maturzystów z Rybnika

29 października 2015 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II gościło blisko 70 maturzystów z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rybniku, które jest objęte patronatem KUL. Wizyta wpisuje się w kilkuletnią owocną współpracę obu instytucji.

2015-11-09 Czytaj dalej...

Patronat KUL nad SP nr 2 w Nakle

2 września 2015 r. odbyła się uroczystość objęcia patronatem przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią.
Uczniowie uczestniczyć będą w wyjazdach do Lublina, będą mogli brać udział w Dniach Nauki, zwiedzać, poznawać i spotykać nowych, ciekawych ludzi. Wykładowcy i studenci zaoferują uczniom ciekawe zajęcia i wykłady nie tylko w Lublinie, ale również w szkole.

2015-09-03

III Konkurs Logiczny

25 kwietnia 2015 r. na KUL odbył się etap finałowy III Konkursu Logicznego, organizowanego przez Wydział Filozofii KUL. Szczegóły i lista laureatów.

 

 

2015-04-27

Pogadanki o filozofii, odc. 4 - Świat platoński

Powinności, kolory i liczby egzystują w czwartym świecie. Co to znaczy? Odpowiedź znajduje się w czwartym odcinku pogadanek o filozofii.
Więcej

2015-02-12

Pogadanki o filozofii, odc. 3 - Dowód ontologiczny

Jednym z najciekawszych rozumowań w filozofii jest dowód ontologiczny na istnienie Boga. Na czym polega? Wyjaśnienie znajdziecie w trzecim odcinku pogadanek o filozofii!

2015-01-07