Semestr zimowy 2018/2019

Szanowni Państwo,
miło jest nam poinformować, iż zajęcia w ramach Kursu Wyższej Kultury Religijnej w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/2019 rozpoczną się w dniu 16 listopada.  Termin i miejsce spotkań pozostaje tradycyjnie bez zmian - będą tą piątki o godzinie 16.00 w sali C-623. Zapisy na kurs trwają do 15 listopada. 

Harmonogram spotkań na cały semestr.

2018-11-13

Nowy semestr KWKR

Trwają zapisy na nowy semestr w ramach Kursu Wyższej Kultury Religijnej. Już teraz natomiast zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do zapoznania się z głównymi założeniami Kursu:

Tożsamość obecnego KWKR
Kto może zostać Słuchaczem?
Jak się zapisać?

Jeżeli mieli Państwo jakiekolwiek pytania czy wątpliwości organizacyjne - służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu:
telefonicznego: 81 445-42-90
mailowego: uo@kul.pl
osobistego: w sekretariacie Uniwersytetu Otwartego KUL,
Al. Racławickie 14, Gmach Główny,
pokój 109A

2016-07-12

Kurs Wyższej Kultury Religijnej - informacje o kursie

Zgodnie ze swoją nazwą, Kurs Wyższej Kultury Religijnej jest przeznaczony dla osób troszczących się o to, aby ich kultura religijna była naprawdę wysoka. Jest on przeznaczony dla osób dorosłych, które kończyły przynajmniej szkołę średnią.
KWKR trwa 2 lata akademickie, podczas których słuchacze uczestniczą w 240 godzinach zajęć (240 godzin dydaktycznych, tzn. jednostek 45-minutowych). Kurs stanowi bezpośrednią kontynuację powołanego w 1938 roku na KUL Instytutu Wyższej Kultury Religijnej. Poprzez cykl wykładów oraz spotkania z teologami Słuchacze pogłębiają i weryfikują swoją wiedzę religijną, a także umacniają własną tożsamość katolicką. Podczas zajęć, oprócz kwestii doktrynalnych, omawiane jest także spojrzenie Kościoła na liczne współczesne problemy, np. moralne, w tym też społeczne i bioetyczne, jak również na sprawy związane z kulturą i sztuką religijną. Nie brakuje również zagadnień biblijnych oraz związanych z historią Kościoła. KWKR to również prawdziwa wspólnota ludzi myślących podobnie i kierujących się w życiu takimi samymi wartościami.

2016-07-12

Zakończenie roku akademickiego 2015/2016

W piątek 1 lipca odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego na Kursie Wyższej Kultury Religijnej. Dyplomy tegorocznym Absolwentom wręczyła pani prorektor Urszula Paprocka-Piotrowska.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy już kolejny rok być częścią tego przedsięwzięcia, kontynuując ideę Instytutu Wyższej Kultury Religijnej.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność oraz miłą rozmowę.
Absolwentom serdecznie gratulujemy ukończenia kursu i zdania egzaminu, natomiast z pozostałymi Słuchaczami widzimy się w październiku :)

Wkrótce zamieścimy również informacje dotyczące naboru na kolejny rok akademicki.
Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z minionego piątku tutaj.

2016-07-04

Czy ten kurs jest dla mnie?

Wszystkie osoby, które zastanawiają się nad dołączeniem do Kursu Wyższej Kultury Religijnej, serdecznie zachęcamy do bezpłatnego wzięcia udziału w pierwszych zajęciach, na które przyjdą. Prosimy wtedy o wpisanie się na listę uczestników. Jeśli decyzja o podjęciu nauki w ramach kursu będzie pozytywna, bardzo prosimy o kontakt z sekretariatem w celu dopełnienia niezbędnych formalności.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

2014-11-26

Radio eR o KWKR

We środę 7 listopada, w lubelskim Radiu eR, w ramach audycji Z życia Kościoła, przez niemal 2 godziny dyskutowano o Kursie Wyższej Kultury Religijnej, którego najnowsza edycja rozpoczęła się 8 listopada. W audycji wzieli udział przedstawiciele Uniwersytetu:

  • o. Andrzej Derdziuk, prorektor KUL
  • Anna Tarnowska-Waszak, dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL
  • Michał Wyrostkiewicz, wicedyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL

Więcej informacji oraz plik dźwiękowy tutaj.

2013-11-13