Koło Naukowe Studentów Pedagogiki KUL we współpracy z Redakcją Gazety studenckiej „COŚ nowego” oraz ze studentami działającymi w programie „Projektor – wolontariat studencki” po raz trzeci organizuje akcję pod hasłem „List Cichego Przyjaciela”. Polega ona na zbieraniu i przekazywaniu dzieciom przebywającym w szpitalu przez okres Świąt Bożego Narodzenia listów, które mają podnieść na duchu i pomóc w trudnym procesie leczenia.   listy

 

Głównym celem przedsięwzięcia jest wsparcie duchowe i emocjonalne rodziców i dzieci z wybranych szpitali w Lublinie, Gdańsku i Warszawie, którym choroba uniemożliwia spędzenie Świąt Bożego Narodzenia we własnym domu. Zapraszamy studentów, wykładowców oraz wszystkie osoby chcące przekazać kilka ciepłych słów chorym dzieciom i ich rodzicom do pisania listów, które zbierane są w dniach 9-19 grudnia 2013 r. Można wrzucać je do specjalnie przygotowanych skrzynek na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II lub przesyłać pocztą na adres:

 

Sekretariat Instytutu Pedagogiki

Katolickiego Uniwersytetu lubelskiego Jana Pawła II

ul. Droga Męczenników Majdanka 70, 20-325 Lublin

z dopiskiem „KNSP – List Cichego Przyjaciela”

 

We wspomnianych listach można napisać wiersz, zabawną rymowankę lub po prostu kilka ciepłych słów. Inną możliwością jest dołączenie własnoręcznie wykonanej kartki, rysunku, co tylko zechcecie. Ważne jest jednak, aby list zaadresowany był DO PRZYJACIELA a pisząca go osoba nie zapomniała podpisać się jako CICHY PRZYJACIEL.

 

Dane Kontaktowe:

Koordynator – Dominika Grzenkowicz

dgrzenkowicz5@wp.pl, 518-396-141

kolopedagogiczne@gmail.com, kul.pl/kolopedagogow

 

WYDARZENIE NA FACEBOOK'U

 

plakat

 

Autor: Monika Herda
Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013, godz. 11:38 - Monika Herda