Niewiele jest miejsc na Ziemi, gdzie obok siebie można zobaczyć wulkany, lodowce, gejzery czy gorące źródła. Islandia to wyspa na Oceanie Atlantyckim położona na granicy dwóch płyt tektonicznych - eurazjatyckiej i północnoamerykańskiej, co powoduje duże natężenie aktywności sejsmicznej i wulkanicznej. Księżycowy krajobraz Islandii, w którym właściwie brak jest drzew, zachwyca, ale i budzi respekt wobec natury.
Norwegia to państwo na północy Europy z charakterystyczną, poszarpaną linią brzegową, którą tworzą fiordy - zatoki mocno wcinające się w głąb lądu. To też bogactwo wysp liczonych w dziesiątkach tysięcy. Norwegia jest krajem rozciągającym się na długości 1750 kilometrów. Stąd duże zróżnicowanie krajobrazu i klimatu. Na północy przez teren państwa przechodzi koło podbiegunowe. Tu można doświadczyć białych nocy i zórz polarnych.
Pokaz jest wynikiem podróży autora na Islandię i do Norwegii w 2012 i 2013 roku.

Na pokaz slajdów pana dr. Dominika Maińskiego zapraszamy 15 stycznia (czwartek) na godzinę 17.00 do sali 213 w Gmachu Głównym (Al. Racławickie 14; II piętro). WSTĘP WOLNY! Zapraszamy!

Pokaz odbywa się w ramach cyklu OTWARCI NA ŚWIAT.