11 maja rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Miasta Lublin Szkół Wyższych w maratonie MTB. Wśród uczestników rywalizacji nad Zalewem znalazła się również nasza reprezentantka. Jak przebiegał wyścig?

Daria Gwiazdowska wystartowała na dystansie mini, który mierzył 41 kilometrów w klasyfikacji K2 oraz szkół wyższych. Pokonała trasę w godzinę i 32 minuty. Była najszybszą kobietą na mecie. W zestawieniu open (razem z mężczyznami), została zaś sklasyfikowana na 42. miejscu, co jest nielada wyczynem, zważając na 150 startujących kolarzy.

- Trasa była bardzo szybka, z dużą ilością odcinków szosowych, łatwa technicznie. Praktycznie 3/4 trasy jechałam na defekcie tylnego koła (miałam tylko ok. 40% powietrza), co wymagało ode mnie znacznie więcej wysiłku - relacjonowała nasza zawodniczka.