Święto Patronalne 2017OPUS MAGNUMrekrutacjaTurnau Lubelski Orzeł Biznesu z diamentami dla KULdoradztwo_personalneJerzy Turnauabsolwent KULhispanistykaLFNkognitywistykaFlesz Akademicki100 historiiGodło KULKUlowskie spotkania lierackie

Aktualności

Odznaczenia państwowe dla pracowników KUL

Z radością informujemy, że powiększyło się grono pracowników KUL wyróżnionych odznaczeniami państwowymi. Na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki, odznaczone zostały: kierownik Katedry Pedagogiki Chrześcijańskiej dr hab. Alina Rynio oraz dr hab. Franciszka Wawro, prof. KUL (Katedra Pedagogiki Społecznej i Pedagogiki Opiekuńczej), natomiast Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał kierownik II Katedry Prawa Cywilnego dr hab. Piotr Zakrzewski, prof. KUL.

Ceremonia miała miejsce 22 czerwca 2017 r. podczas posiedzenia Senatu KUL. W imieniu Prezydenta RP wręczenia odznaczeń dokonał Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

 

Gratulujemy!

Staże studentów KUL w prestiżowych firmach

Aneta DyrlaKolejna rekrutacja do programu stażowego „Najlepsi u Najlepszych” pod patronatem JM Rektora KUL zakończona. Dziesięciu studentów KUL – najlepszych z ponad 87 chętnych – wyłonionych w kilkuetapowej rekrutacji trafi na wakacyjne, płatne staże do prestiżowych przedsiębiorstw. To szansa na zdobycie doświadczenia, a dla niektórych również na zyskanie stałej pracy.

 

Więcej

Ks. prof. Przemysław Kantyka członkiem komisji ds. dialogu katolicko-baptystycznego

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan kard. Kurt Koch powołał dyrektora Instytutu Ekumenicznego KUL ks. dra hab. Przemysława Kantykę, prof. KUL w skład komisji prowadzącej dialog katolicko-baptystyczny. Ksiądz Profesor będzie jednym z pięciu przedstawicieli strony katolickiej w komisji poszukującej płaszczyzn zbliżenia między wyznaniami.

 

Gratulujemy!

Rekrutacja na bezpłatny kurs języka polskiego

Trwa rekrutacja na bezpłatny kurs języka polskiego dla studentów spoza Unii Europejskiej oraz członków ich rodzin. Kurs dostępny jest na poziomie podstawowym, średnio zaawansowanym lub zaawansowanym. Zajęcia rozpoczną się w drugiej połowie września 2017 r. lub w październiku 2017 r. Zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych. Zostało kilka ostatnich miejsc!
Zajęcia realizowane są w ramach projektu "Otwarta Integracja" współfinansowanego ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Wszelkie informacje odnośnie kursów udzielane są w Biurze Projektu:

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, 20-950 Lublin,

Al. Racławickie 14, pok. GG100
e-mail: oi@kul.pl
tel. 81 445-39-85, 81 445-41-66

Uniwersytet Otwarty zaprasza na wakacyjny kurs języka włoskiego

Uniwersytet Otwarty zaprasza na konwersatoryjny kurs wakacyjny języka włoskiego  L'italiano senza confini. Autorski program kursu przygotowany został przez dr Aleksandrę Karuze-Kołodziej  i stanowi doskonałą okazję do utrzymania kontaktu z językiem podczas wakacji oraz rozwinięcia swoich umiejętności językowych. Kurs dedykowany jest osobom, które miały już kontakt z językiem włoskim, chociażby w małym stopniu.

Zajęcia odbywać się będą w lipcu i sierpniu, 2 razy w tygodniu po 90 minut, w godzinach popołudniowychPlanowane jest uruchomienie dwóch grup o różnym poziomie zaawansowania. Cena kursu obejmującego 30 godzin dydaktycznych wynosi 240 zł.

Zapisy trwają do 27 czerwca.

 

Uruchomiona została strona Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego

Kongres EkumenicznyJuż w październiku w Lublinie odbędzie się Międzynarodowy Kongres Ekumeniczny „Lublin miasto zgody religijnej (1317-2017)”.   Będzie to okazja do upamiętnienia obecności na terenie Lubelszczyzny różnych tradycji chrześcijańskich oraz podkreślenia ekumeniczny charakteru Lublina, który od wieków miał ambicję, aby stać się miastem zgody religijnej. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Kongresu, która właśnie została uruchomiona.

3.06-10.07 Wystawa prac Jerzego Turnaua w Muzeum KUL

Kwiat jabłoniMuzeum KUL zaprasza na wystawę prac  Jerzego Turnaua, malarza-ziemianina. Wystawa Jerzy Turnau (1869-1925) Ars e terra to pierwsza prezentacja obrazów tego zapomnianego artysty. Punktem wyjścia jest wspaniałe dzieło Jerzego Turnaua, zatytułowane Kwiat Jabłoni, które znajduje się w zbiorach KUL. Ponad 30 obrazów udało się pozyskać ze zbiorów prywatnych, głównie od rodziny malarza, oraz z klasztoru Bernardynów w Przeworsku. Poza dziełami malarskimi zostaną pokazane fotografie, dokumenty i pamiątki rodzinne artysty.

 

Więcej

10.06-23.07 Wystawa „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL” w Szczecinie

Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KULRektor KUL oraz Dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Galerii Gotyckiej Zamku Książąt Pomorskich do 23 lipca 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich. 

 

Więcej

20.06-5.07 Letnia sesja egzaminacyjna

Rozpoczęła się letnia sesja egzaminacyjna, która potrwa do 5 lipca 2017 r. Wszystkim studentom życzymy powodzenia!

23.06 Święto Patronalne KUL

Święto Patronalne KUL 2017W piątek, 23 czerwca 2017 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, KUL będzie obchodził swoje Święto Patronalne.


Obchody Święta Patronalnego rozpoczną się o godz. 9.00 Mszą św. w Kościele Akademickim, której przewodniczyć będzie Metropolita Lubelski, Wielki Kanclerz KUL abp Stanisław Budzik. O godz.11.00 w Auli kard. Wyszyńskiego będzie miała miejsce część oficjalna, podczas której m.in. wręczona zostanie Nagroda im. Anieli hr. Potulickiej, a także dyplomy doktora habilitowanego.

 

Tradycyjnie już Święto Patronalne uświetni kolejny koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Tym razem z koncertem kameralnym wystąpią Monika i Piotr Tarcholik. Początek koncertu o godz. 18.00, natomiast kwadrans wcześniej w Muzeum KUL odbędzie się otwarcie wystawy obrazów Jerzego Turnaua.

 

W sobotę o godz.17.00 w Auli kard. Wyszyńskiego odbędzie się specjalne wydarzenie dedykowane Społeczności Akademickiej KUL - recital Grzegorza Turnaua „Ojciec ojca mego ojca".

 

Więcej

23.06 OPUS MAGNUM - Nadzwyczajny koncert kameralny Piotra Tarcholika i Moniki Tarcholik

Monika i Piotr TarcholikRektor KUL serdecznie zaprasza w piątek 23 czerwca 2017 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. W dniu Święta Patronalnego KUL, z Nadzwyczajnym koncertem kameralnym wystąpią Piotr Tarcholik - skrzypce oraz Monika Tarcholik - fortepian.
 

Więcej

26.06 KULowskie spotkania literackie - Aleksander Rozenfeld

Rozenfeld26 czerwca 2017 r. gościem KULowskich spotkań literackich będzie Aleksander Rozenfeld – polski poeta i dziennikarz pochodzenia żydowskiego, przez wiele lat związany z Lublinem oraz z „Solidarnością”. Jego wieczór autorski odbędzie się o godz. 19.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-208.

26.06 Debata „Pojednanie polsko-ukraińskie? Wymiana doświadczeń"

Pojednanie polsko-ukraińskie? Wymiana doświadczeńRegionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej Vade Mecum, Ośrodek Badań Wschodnioeuropejskich - Centrum UCRAINICUM, Instytut Pamięci Dziedzictwa Kresowego, Korporacja Akademicka Astrea Lublinensis oraz Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zapraszają na debatę „Pojednanie polsko-ukraińskie? Wymiana doświadczeń", która odbędzie się 26 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-113. Jednym z uczestników debaty będzie Wiceminister Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak.

 

Więcej

 

27-28.06 Sesja naukowa „Twórca i dzieło w sztuce nowożytnej”

Twórca i dzieło w sztuce nowożytnejKatedra Historii Sztuki Średniowiecznej i Nowożytnej KUL zaprasza na sesję naukową „Twórca i dzieło w sztuce nowożytnej”, która odbędzie się 27-28 czerwca 2017 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym.

7.07 Zakończenie roku akademickiego 2016/17 w WZPiNoS w Stalowej Woli

Dziekan, Pracownicy i Absolwenci Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli zapraszają na uroczyste zakończenie roku akademickiego 2016/17, które odbędzie się 7 lipca 2017 r. o godz. 9.45 w Stalowej Woli.

 

Więcej

 
 
SZKOLA_2.jpg
 UO_2.jpg