rekrutacjaGodło KULarchiteltura_krajobrazuinzynieria_srodowiskakonkursopus magnumITPnknpszczola w mieścieKonkurs Oratorskimadaj

Aktualności

Konkurs na projekt pomnika ks. Idziego Radziszewskiego

ks. radziszewskiRektor KUL ogłasza konkurs na projekt pomnika ks. Idziego Radziszewskiego - założyciela i pierwszego rektora uniwersytetu. Upamiętnienie w przestrzeni miejskiej tej postaci wiąże się ze zbliżającym się jubileuszem 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ks. Idzi Radziszewski, wybierając Lublin na siedzibę katolickiego uniwersytetu, w znaczący sposób wpłynął na późniejszy rozwój miasta, które dziś jest prężnym ośrodkiem akademickim.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 marca 2017 r., sam projekt trzeba będzie przygotować do 7 czerwca. Zwycięzcę konkursu poznamy 12 czerwca.

 

Więcej

Odznaczenia państwowe dla pracowników KUL

Z radością informujemy, że powiększyło się grono pracowników KUL wyróżnionych odznaczeniami państwowymi. Wręczenia odznaczeń w imieniu  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał 23 lutego 2017 r. Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

 

Więcej

Odszedł do Pana dr Krzysztof Sobczyński

Społeczność akademicka KUL

z wiarą i chrześcijańską nadzieją na zmartwychwstanie

żegna

zmarłego 23 lutego 2017 r.

 
dra Krzysztofa Sobczyńskiego


wykładowcę w Instytucie Filologii Romańskiej

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 28 lutego 2017 r. (wtorek) o godz. 10-tej na
cmentarzu przy ulicy Lipowej.

 

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie

Kolejny oddział żłobka dla dzieci pracowników i studentów KUL

żłobekDzięki współpracy KUL oraz Żłobka Szczęśliwych Maluchów na przełomie maja i czerwca 2017 r. ruszy kolejna placówka dla dzieci pracowników i studentów KUL. Drugi oddział żłobka powstanie przy ul. Kryształowej 13 w Lublinie, a będzie mogło z niego korzystać 35 dzieci. Rekrutacja do placówki potrwa do 15 marca 2017 r. To kolejny element polityki prorodzinnej sukcesywnie wdrażanej na Uniwersytecie.

 

Więcej

 

Rekrutacja na szkolenia w ramach projektu "LUK II"

LUK IIJeśli jesteś studentką lub studentem ostatnich lat  studiów I i II stopnia kierunków filologicznych na WNH KUL możesz jeszcze wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu „LUK II” i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.  Rekrutacja prowadzona jest w Biurze Projektu, pok. CN-201, codziennie w godzinach 7.30-15.30.

 

Więcej

1.02-15.03 Zgłoszenia do Konkursów o Nagrodę im. Anieli hrabiny Potulickiej

Idee chrześcijańskiego humanizmu promują Konkursy o Nagrodę im. Anieli hrabiny Potulickiej - właścicielki ziemskiej, filantropki, założycielki Fundacji wspierającej KUL. W tym roku Nagrody zostaną wręczone już po raz trzeci. Jedna z nich zostanie wręczona za sukcesy gospodarcze, a druga za osiągnięcia naukowe zawierające nowatorskie ustalenia z zakresu szeroko rozumianych nauk społecznych, ekonomicznych, prawnych i humanistycznych. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 marca 2017 r.

 

Więcej o konkursie

18.01-8.03 Zgłoszenia do Ogólnopolskiego Międzyuczelnianego Konkursu Oratorskiego

konkurs oratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 14 marca 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

 

Więcej

24-28.02 Teatr ITP zaprasza na dramat "Ifigenia"

ifigeniaTeatr ITP zaprasza na kolejne spektakle. 24-26 oraz 28 lutego 2017 r. w sali CTW-02 o godz. 19.00 będzie można obejrzeć dramat muzyczny „Ifigenia”, oparty na mitologicznych historiach opisanych przez m.in. Arystofanesa czy Eurypidesa. To opowieść o toksycznych relacjach w rodzinie żyjącej w cieniu śmierci. Tytułowa bohaterka - z(a)ginęła podczas wojny; jej ojciec (Agamemnon) został zabity; matka (Klitajmestra) żyje ciągłym rozpamiętywaniem swojej najstarszej córki; rodzeństwo - Chryzotemis, Elektra i Orestes pragną zapomnieć o tych tragediach uciekając w pracę, bądź w świat wirtualny.

Szczegóły dotyczące spektakli i możliwości otrzymania wejściówek na stronie Teatru.

26.02 Msza św. z Kościoła Akademickiego KUL w TV Polonia

W niedzielę 26 lutego 2017 r. o godz. 13.00 w Kościele Akademickim KUL zostanie odprawiona Msza św. w intencji społeczności akademickiej Uniwersytetu, Absolwentów, Przyjaciół i Dobrodziejów. Eucharystii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński. Oprawę muzyczną wykona Chór KUL pod dyr. prof. Grzegorza Pecki.

Msza św. będzie transmitowana w TV Polonia.

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

26.02 OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką: recital fortepianowy Tomasza Rittera

opus magnumRektor KUL serdecznie zaprasza w niedzielę 26 lutego 2017 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 95. rocznicy śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego rektora KUL, z Nadzwyczajnym recitalem fortepianowym wystąpi Tomasz Ritter. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w  Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wstęp wolny.

 

Więcej

27.02 Wykład „Jak powstaje ikona? Współczesne ikony ukraińskie”

jak powstaje ikonaKatedra Literatury Ukraińskiej i Białoruskiej KUL zaprasza na wykład dr Katarzyny Jakubowskiej-Krawczyk (Uniwersytet Warszawski) „Jak powstaje ikona? Współczesne ikony ukraińskie”, który odbędzie się 27 lutego 2017 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 202.

 

Więcej

27.02-13.03 Wystawa "Margarita Philosophica"

Margarita PhilosophicaInstytut Kulturoznawstwa oraz Biblioteka Uniwersytecka KUL zapraszają na wernisaż wystawy "Margarita Philosophica", który odbędzie się 27 lutego 2016 r. o godz. 13.00 w Atrium Collegium Norwidianum. Wystawa potrwa do 13 marca, a będzie można na niej obejrzeć reprodukcje drzeworytów z jednego z najcenniejszych starodruków znajdujących się w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, pochodzącego początku XVI wieku dzieła "Margarita Philosophica" Gregora Reisch'a.

28.02 Konferencja „Społeczna potrzeba pamięci osoby i dzieła Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego”

konferencja Prymas WyszyńskiKatedra Pedagogiki Chrześcijańskiej KUL oraz Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Lublinie zapraszają na konferencję „Społeczna potrzeba pamięci osoby i dzieła Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego”, która rozpocznie się 28 lutego 2017 r. o godz. 9.15 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

 

Więcej

1.03 KUL zaprasza na Grupa Azoty Przedszkoliada Tour

przedszkoliadaPo raz pierwszy w historii Lublin odwiedzi Grupa Azoty Przedszkoliada Tour czyli cykli imprez o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. Współorganizatorem lubelskiej edycji wydarzenia jest KUL, a odbędzie się ono 1 marca 2017 r. w hali sportowej Uniwersytetu przy ul. Konstantynów 1G. Pierwsza tura gier i zabaw dla przedszkolaków rozpocznie się o godz. 9.00, a kolejna o godz. 13.00.  

   

Więcej

 

2.03 Konferencja "Pszczoła w mieście"

Fundacja Rozwoju KUL, Instytut Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli serdecznie zapraszają na konferencję ,,Pszczoła w mieście”, która odbędzie się 2 marca 2017r. w godzinach 9:00 – 13:00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

 

Więcej
 
 
SZKOLA_2.jpg
 UO_2.jpg