BIBLIA AUDIOopus magnum98. rocznica100 na 100Tato.netrekrutacja

Aktualności

Rozpoczęła się zimowa rekrutacja

indeksRozpoczęła się rekrutacja zimowa. Dostępne są następujące kierunki studiów II stopnia:

Rekrutacja potrwa do 28 lutego 2017 r.

100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki na stulecie KUL w Zamku Królewskim w Warszawie

100 na 100Obrazy i rysunki Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego czy Jerzego Nowosielskiego, a także cenne rzeźby, porcelanę i rękopisy pochodzące ze zbiorów KUL będzie można podziwiać w Zamku Królewskim w Warszawie. Wystawa „100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów KUL na stulecie KUL” potrwa od 13 października do 30 grudnia 2016 r. Wystawa inauguruje oficjalne obchody jubileuszu 100-lecia KUL.


Patronat honorowy nad wystawą objęli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotr Gliński, Arcybiskup Metropolita Warszawski Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Lubelski Jego Ekscelencja Stanisław Budzik.

 

Więcej

 

Fotorelacja z otwarcia wystawy

Weź udział w nagraniu superprodukcji BIBLIA AUDIO

bibliaUdostępnienie całego Pisma Świętego w wersji audio to cel, jaki postawili przed sobą inicjatorzy przedsięwzięcia BIBLIA AUDIO superprodukcja. Nie będzie to jednak zwykły audiobook. W ramach projektu powstanie 110 godzinne słuchowisko w wykonaniu ponad 300 polskich aktorów i 200 amatorów, które będzie dostępne za darmo na stronie www.bibliaaudio.pl. Została już zrealizowana pierwsza część przedsięwzięcia – nagranie Nowego Testamentu.

 

Do udziału w drugiej – przygotowaniu dźwiękowej wersji Starego Testamentu - zaproszona jest również społeczność akademicka KUL. Wiadomo już, że jeden z psalmów wykona Chór Akademicki KUL.

 

Do nagrania scen zbiorowych zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tym wyjątkowym projekcie. Nagranie odbędzie się w najbliższą niedzielę (11 grudnia 2016 r.) w godz.14-16 w budynku CTW-02 (podziemia). Zgłoszenia: bibliaaudio@kul.pl

 

 

Wręczenie nagród i stypendiów fundowanych m.in. z Funduszu im. Skrzyńskich z Żurawna

stypendia fundowanePonad 30 studentów i doktorantów otrzymało 9 grudnia 2016 r. stypendia i nagrody fundowane z rąk Ks. Prorektora Andrzeja Kicińskiego. Wśród darczyńców, którzy sfinansowali pomoc dla studentów KUL są m.in.: Fundusz im. Skrzyńskich z Żurawna, którego darczyńcą jest Pani Barbara Czartoryska czy też Fundusz im. Wacława i Ireny Ungar. Stypendia fundowane przyznawane są w formie jednorazowego stypendium/zapomogi lub comiesięcznych wypłat w zależności od zgromadzonych środków.

 

Fotorelacja

 

Więcej

Ks. dr Mariusz Kozłowski Wolontariuszem Roku 2016 w Stalowej Woli

ks kozłowski wolontariuszem rokuKs. dr Mariusz Kozłowski, duszpasterz akademicki w Stalowej Woli, został Wolontariuszem Roku 2016 w tym mieście. Konkurs na wolontariusza roku zorganizowało Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM przy udziale Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Zgłoszono do niego 22 osoby oraz 2 grupy wolontariuszy.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Więcej

18.11-20.12 Akcja "Pomóżmy Bohaterom"

pomózmy bohateromZ roku na rok jest ich coraz mniej. Członkowie Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Nie brakuje takich, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. I właśnie z myślą o nich Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej "Vade Mecum" organizuje akcję pomocy "Pomóżmy Bohaterom". Zbiórka darów potrwa do 20 grudnia 2016 r.  

 

Więcej

 

9-10.12 Konferencja „Od „kwestii ruskiej” do polityki ukraińskiej. Ukraina w polskiej myśli politycznej i polityce zagranicznej”

od kwestii ruskiejCentrum Ucrainicum KUL, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego, Konsulat Generalny Ukrainy w Lublinie, Lubelski Klub Inteligencji Katolickiej i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Od „kwestii ruskiej” do polityki ukraińskiej. Ukraina w polskiej myśli politycznej i polityce zagranicznej”. Wydarzenie odbędzie się 9 i 10 grudnia 2016 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-919.

 

Więcej

9-10.12 Sesja naukowa „Sługa Boży Ks. Wincenty Granat w perspektywie beatyfikacji”

konferencja ks. Granat beatyfikacjaW dniach 9-10 grudnia 2016 r. będzie miała miejsce sesja naukowa „Sługa Boży Ks. Wincenty Granat w perspektywie beatyfikacji”.  Obrady sesji poświęconej wybitnemu teologii i dogmatykowi, Rektorowi KUL w latach 1965-70, będą trwać w Ćmielowie (pierwszy dzień) i w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu (dzień drugi). Ks. Granat określany jest często mianem „teologa Soboru Watykańskiego II”, a dziełem jego życia była monumentalna "Dogmatyka katolicka". Proces beatyfikacyjny ks. Granata rozpoczął się w 1995 r.

 

Więcej

9-11.12 Konferencja „Enhancing Professional Knowledge on Preventing Undue Influence and Cults”

Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli oraz International Cultic Studies Association Education Network zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Enhancing Professional Knowledge on Preventing Undue Influence and Cults” (Kwestia profesjonalizacji w zakresie przeciwdziałania nieuczciwym formom nacisku i grupom kultowym), która odbędzie się 9–11 grudnia 2016 r. w Stalowej Woli i Sandomierzu.

 

Więcej

10.12 Konferencja „Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia – absolwent KUL…, kandydat na ołtarze”

konferencja kard. wyszyńskiStowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL oraz Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową „Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia – absolwent KUL…, kandydat na ołtarze”, która rozpocznie się 10 grudnia 2016 r.  o godz. 9.15 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

Konferencji towarzyszyć będzie Jubileuszowe Walne Zebranie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL. Początek zebrania o godz. 15.00.

11.12 OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką: Nadzwyczajny Koncert Kameralny Lutosławski Quartet

opus magnumRektor KUL zaprasza na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 98. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II 11 grudnia 2016 r. z Nadzwyczajnym Koncertem Kameralnym wystąpi Lutosławski Quartet. Koncert odbędzie się o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL w Gmachu Głównym KUL.

 

 

 

Więcej

12.12 Wykład "Religia jako ideologia magiczna"

religia jako ideologia magicznaWydział Filozofii i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zapraszają 12 grudnia 2016 r. na wykład prof. Konrada Talmont-Kamińskiego "Religia jako ideologia magiczna". Wykład odbędzie się w Gmachu Głównym, sala GG-208 o godz.11.00.

 

 

12.12 Otwarte Interdyscyplinarne Seminarium z Kognitywistyki i Antropologii porównawczej

kliknijWydział Filozofii zaprasza 12 grudnia 2016 r. na Otwarte Interdyscyplinarne Seminarium z Kognitywistyki i Antropologii porównawczej. Podczas seminarium jako wprowadzenie do dyskusji prof. Konrad Talmont-Kamiński wygłosi referat "Badanie rytualizacji zachowań ludzkich". Seminarium rozpocznie się o godz. 16.00 w Gmachu Głównym, sala GG-224.

 
 
SZKOLA_2.jpg
 UO_2.jpg