Bardzo dobry start w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego mają za sobą sportowcy z KUL-u, trenujący judo. W zawodach, które odbyły się 13 marca 2016 r w CKF UMSC osiągnęli bowiem bardzo wysokie wyniki, rywalizując z innymi mocnymi uczelniami tj : UMCS, PL, UP, UM, PWSZ Chełm czy WSOSP Dęblin. Po bardzo dobrych walkach, prezentujących doskonałe umiejętności zdobyte na treningach judo najlepsza wśród kobiet okazała się Bieńkowska Ewelina, która stanęła na najwyższym stopniu podium w kat. wag. 70kg. Duże brawa należą się również Tereszkiewicz Katarzynie oraz Buniowskiej Marzenie, które zajęły odpowiednio II i III miejsce w swoich kat. wag. (63 kg oraz 70 kg). Wśród panów na pochwałę zasłużył Kamiński Przemysław oraz Pendel Damian, którzy uplasowali się ex aequo na drugim miejscu, a tylko jedną lokatę niżej zajął Ceglarz Łukasz ( wszyscy kat. wag. 90kg). O dużym sukcesie może również mówić Izho Serhii, który stanął na trzecim miejscu podium w kat. wag. 73kg. W kategorii 81kg szóste miejsce zajął reprezentant naszego klubu Roman Załomski.
Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej kobieca reprezentacja KUL-u zajęła II miejsce, natomiast mężczyźni zakończyli pojedynek na miejscu IV.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na matach.

Autor: Damian Pendel
Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016, godz. 13:29 - Damian Pendel