Asystent w Katedrze Medialnej Komunikacji Społecznej

 

 

kontakt: mariakoltunowska@gmail.com

 

 

 

Dziennikarka Telewizji Polskiej, absolwentka łódzkiej PWSFTviT (mgr, dziennikarz dyplomowany) i germanistyki (mgr UMCS), doktorantka Akademii Obrony Narodowej z zakresu walki informacyjnej i mediów w strukturze bezpieczeństwa, a także zajmuje się zarządzaniem informacją i organizacją mediów w biurach prasowych instytucji.

 

Jest autorką newsów politycznych i społecznych dla programów informacyjnych

i publicystycznych (“Wiadomości” TVP 1 i “Panoramy” TVP 2, „Minęła 20” TVP INFO), felietonów i reportaży do programów TVP 1 („Na Celowniku”), TVP POLONIA. Redagowała program informacyjny “Tydzień Polski” w TVP POLONIA. W 2006 roku uzyskała telewizyjną kartę ekranową, uprawniającą do pracy na antenie Telewizji Polskiej.

 

Zajmuje się codziennym kreowaniem wizerunku kanału informacyjnego TVP INFO, pisząc scenariusze i reżyserując spoty promocyjne, autopromocyjne, trailery filmowe, spoty programów publicystycznych i wydarzeń na antenie.

 

Jest wielokrotną stypendystką z zakresu mediów i dziennikarstwa w Niemczech i Austrii. Współpracowała z ZDF w Berlinie, przygotowywała materiały newsowe i bieżące tematy dla programów newsowych i magazynów niemieckich a także współpracowała z niemieckim Offene Kanal.

 

 

 

Autor: Joanna Reszka
Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017, godz. 13:01 - Małgorzata Sławek-Czochra