Koszykarze KUL bardzo ambitnie walczyli w konfrontacji wyjazdowej z Politechniką Lubelską. Naszej drużynie zabrakło trzech punktów do remisu. Kolejny mecz już w poniedziałek.

Nasi koszykarze bardzo słabo rozpoczęli piątkowe spotkanie z Politechniką Lubelską. Kwartę otwarcia przegrali 15:21. W drugiej części meczu to nasza drużyna była górą, zwyciężając 23:14. Po zmianie stron boiska to gospodarze ponownie lepiej radzili sobie ze swoją grą i wypracowali przewagę (20:14). Czwarta kwarta była najbardziej wyrównana. Zakończyła się remisem po 17. Dało to ostatecznie wynik 72:69 dla gospodarzy.

Mateusz Wiśniewski z Politechniki Lubelskiej rozegrał niesamowite spotkanie. Śmiało można powiedzieć, że w pojedynkę rozbił naszą ekipę. Zawodnik zdobył aż 36 punktów!

Najbliższe spotkanie naszych koszykarzy zostanie rozegrane w poniedziałek w hali przy ulicy Konstantynów. Rywalami będzie ekipa AWF Biała Podlaska.

PL – KUL 72:69 (21:15, 14:23, 20:14, 17:17)

Politechnika: Boratyński, Dados, Wiśniewski, Milaniuk, Śledziewski, Górecki, Rogala, Kosiec, Bocheński, Majek, Marcinkiewicz, Lenartowicz

KUL: Munkiewicz, Paździor, Szady, Pena Lara, De Mesa, Kupis, Drążyk, Pepeć, Labejka