Drugie miejsce kobiet i czwarte miejsce mężczyzn. Tak wygląda klasyfikacja uczelni we wspinaczce po zawodach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Jak spisywali się poszczególni zawodnicy?

W turnieju mężczyzn wygrał Mateusz Puzoń z Politechniki Lubelskiej. Drugie miejsce zajął Jakub Ginszt z UMCS. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Gomółka z UP. Najlepiej w naszej drużynie spisał się Michał Hałas, który był 12. Dawid Zuchowski zajął 15. miejsce, a kolejno 20, 21, 22 i 23. miejsce zajęli Łukasz Zięba, Kamil Kurpiel, Michał Skorek oraz Piotr Poniewozik.

Klasyfikacja uczelni:

1. UP Lublin

2. PL Lublin

3. UMCS Lublin

4. KUL

5. UM Lublin

Niewiele zawodniczek zameldowało się na starcie w konkurencji dziewczyn. Na podium stanęły trzy zawodniczki z Uniwersystetu Przyrodniczego: Małgorzata Rudzińska, Monika Prokopiuk i Katarzyna Mirosław. Z naszej drużyny siódme miejsce zajęła Agata Różycka. Adrianna Pabian była dziewiąta, Natalia Jachowicz dziesiąta, a Dorota Tracz jedenasta.