Msza Św. w intencji społeczności akademickiej KUL, Przyjaciół, Absolwentów i Dobrodziejów

W Niedzielę Chrztu Pańskiego, w dniu 9 stycznia 2011 r. o godz. 13.00 w Kościele Akademickim KUL zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji całej społeczności akademickiej KUL, Przyjaciół, Absolwentów i Dobrodziejów (żyjących i zmarłych).
Eucharystii transmitowanej za pośrednictwem TVP Polonia będzie przewodniczył JE Abp. prof. dr hab. Józef Życiński, Wielki Kanclerz KUL. Oprawę muzyczną przygotował Chór KUL.
Raj Utracony

W dniu 18 stycznia o godz. 19.00 Teatr ITP - inicjatywa muzyczna studentów KULu - zaprasza na spektakl. Będzie to "Nowy Raj Utracony" - plastyczno - muzyczna opowieść oparta na dziele Johna Miltona.
Bilety dostępne są w sklepie promocyjnym KUL (parter Gmachu Głównego) lub u aktorów teatru.
Autorskie spotkanie

Koło Naukowe Studentów MISH zaprasza na spotkanie autorskie Sylwii  Wilczewskiej, które odbędzie się 21 stycznia.
Podczas spotkania zaprezentowana zostanie nowa książka autorki pt. "Ogień i cień" - dramat osnuty na motywach "Agamemnona" Ajschylosa. Publikacja ta jest pierwszą z serii książek artystycznych "Traditio Antiquitatis" pod redakcją Katarzyny Kołakowskiej wydawanej przez Instytut Filologii Klasycznej KUL oraz czasopismo "Littera Antiqua".
Nowe studia podyplomowe

7 stycznia rozpocznie się rekrutacja kandydatów na nowe kierunki studiów  podyplomowych w zakresie: mediacji i negocjacji prawniczych; projektowania i zarządzania sieciami komputerowymi; przyrodoznawstwa; studiów wschodnich; technik internetowych i komputerowej analizy danych; projektowania dynamicznych stron www.
Studia te będą realizowane w ramach projektu: Wykwalifikowana kadra szansą na lepsze jutro.
W sieci

KUL gromadzi swoją społeczność także na portalu Facebook.

Zapraszamy na nasz profil.

 Dział Informacji i Promocji, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, newsletter@kul.pl,  www.kul.pl