Nagłówek
Wielkanoc 2011
Życzenia
Rzeźby Adama Myjaka
Myjak Instytut Historii Sztuki KUL, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają w dniu dzisiejszym o godz. 18.00  na wykład dr Elżbiety Błotnickiej-Mazur pt. Rzeźbiarskie figury Adama Myjaka.

Jest to kolejny wykład w ramach całoroczej edycji otwartych wykładów z historii sztuki, zatytułowanych "Aktualność sztuki".

Problemy wymiaru sprawiedliwości
sprawiedliwość W dniach 18-19 kwietnia Stalowowolskie Koło Naukowe Studentów Prawa Viribus Unitis Wydziału Zamniejscowego Prawa i Nauk o Gospodarce KUL w Stalowej Woli zaprasza na Międzynarodową Studencko - Doktorancką Konferencję Naukową pt. Współczesne problemy wymiaru sprawiedliwości.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Minister Sprawiedliwości, Krzysztof Kwiatkowski oraz Prezydent Miasta Stalowa Wola, Andrzej Szlęzak.
Książka dla więźnia
książki Sekcja „Aktywni Pedagodzy” Koła Naukowego Studentów Pedagogiki, Samorząd Studentów Wydziału Teologii oraz Samorząd Studentów Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL zapraszają do udziału w akcji "Książka dla więźnia - wyzwól myślenia świat zza więziennych krat".

Celem akcji jest zebranie jak największej liczby książek, podręczników i czasopism, które zostaną przekazane Bibliotece Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.
Kurier Lubelski nr 1
Olszynka II Katedra Historii Nowożytnej Instytutu Historii KUL zaprasza licealistów i gimnazjalistów do udziału w konkursie historycznym pt. „Kurier Lubelski nr 1”.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu i złożeniu do druku pierwszego, niezachowanego do naszych czasów numeru „Kuriera Lubelskiego” (z 9 XII 1830) – tak, aby był on jak najbardziej podobny pod względem języka i formy do egzemplarzy oryginalnych z grudnia 1830 i stycznia 1831 roku, a treścią nawiązywał do wydarzeń z pierwszych dni Powstania Listopadowego.
Konsultacje z języka polskiego dla maturzystów
matura Pracownicy Instytutu Filologii Polskiej KUL zapraszają wszystkich maturzystów na konsultacje drogą elektroniczną.

Będą one prowadzone w dwóch edycjach: 18-20 kwietnia oraz 7-12 maja.

Pytania można zadawać korzystając z formularza kontaktowego, który jest dostępny na stronie: www.kul.pl/polonistyka/repetytorium
Wiosenna promocja Wydawnictwa KUL
wydawnictwo Jeszcze do 30 kwietnia trwa wiosenna promocja Wydawnictwa KUL, dostępna w Księgarni internetowej wydawnictwa.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Dział Informacji i Promocji, newsletter@kul.pl,  www.kul.pl