Nagłówek

Drzwi niezamknięte
DOD

Podczas tegorocznego Dnia Otwartych Drzwi odwiedziło nasz Uniwersytet ponad 1,5 tys. uczniów! Wszystkich, którzy chcą sobie przypomnieć jak ten dzień wyglądał oraz tych, którzy nie mogli w nim uczestniczyć, serdecznie zapraszamy na stronę www.kul.pl/dod. Znajdziecie tu Państwo m.in. interesujące wypowiedzi profesorów KUL.

Pozostać człowiekiem
Okładka 8 listopada w Czytelnii Filozoficzno-Teologicznej Biblioteki Uniwersyteckiej KUL odbędzie się polsko-niemiecka rozmowa wokół książki Wilma Hosenfelda „Staram się ratować każdego. Życie niemieckiego oficera w listach i dziennikach”.
O spowiedzi
konfesjonał
8 listopada zapraszamy do udziału w sympozjum pt. Spowiedź kobiet, na zakończenie którego odbędzie się koncert muzyki organowej.
Módlmy się za tych, którzy odeszli...
Kościół

9 listopada o godz. 12.15 w Kościele Akademickim KUL odbędzie się Msza św. w intencji ś.p. Księdza Profesora Jerzego Józefa Kopcia.

 

Tego samego dnia, w Bazylice Ojców Dominikanów w Lublinie, o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ś.p. Pani Profesor Ewy Jabłońskiej-Deptułowej, w drugą rocznicę śmierci.

Kto poprowadzi Lublin?
ratusz 10 listopada na KUL odbędzie się kolejna debata z kandydatami na urząd Prezydenta Miasta Lublina. Tematem będzie: "Młody człowiek w Lublinie. Nadzieje i obawy młodzieży. Czy będą dumni z Lublina, czy wybiorą inne miejsce do życia?"
Prawnicza konferencja
konstytucja Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL zaprasza 12 listopada na konferencję naukową pt. Aktualne problemy kontroli konstytucyjności prawa.
DHC KUL
dhc 15 listopada zostanie nadany tytuł Doktora Honoris Causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dwum wybitnym naukowcom z zakresu nauk społecznych: Księdzu Profesorowi Lotharowi Roosowi oraz Profesorowi Eduardowi Gauglerowi.
Społeczna gospodarka rynkowa
pkb 15 listopada wizytę w KUL złoży wicepremier Waldemar Pawlak. Pan Premier wygłosi wykład otwarty w ramach polsko-niemieckiej konferencji naukowej pt. Społeczna gospodarka rynkowa w Polsce. Postulat czy rzeczywistość?
Filozofia przyrody
ateizm
W dniach 16-17 listopada na KUL odbędzie się międzynarodowa konferencja Nauki przyrodnicze a nowy ateizm.
Sympozjum katechetyczne
szkoła
Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim sympozjum katechetycznym nt. Katecheza w szkole współczesnej. Odbędzie się ono w dniach 19-20 listopada, w związku z XX rocznicą powrotu lekcji religii do polskiej szkoły.
Nowości wydawnicze
wydawnictwo
Zachęcamy do zapoznania się z nowościami Wydawnictwa KUL.

 Dział Informacji i Promocji, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, newsletter@kul.pl,  www.kul.pl