nagłówek

KUL
Spotkanie z pisarką Violą Wein
okładka Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL oraz Zysk i S-ka, Wydawnictwo w Poznaniu zapraszają 4 listopada o godz. 12.00 w sali CN-208 (Collegium Norwidianum) na promocję książki oraz spotkanie z Violą Wein, izraelską pisarką. Będzie ona mówić o sztuce pisania i polskiej literaturze w Izraelu.

Słowo wstępne wygłosi Prof. Sławomir Jacek Żurek.
Odysea
Odysea Teatr ITP zaprasza 5 listopada o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego na premierę spektaklu ODYSEA. Jest to musicalowa opowieść o poszukiwaniu, trudzie wędrówki, o tym, że aby coś lub kogoś znaleźć trzeba przejść wiele prób, zajrzeć w swoje wnętrze, pokonać wiele przeciwności.

Kolejny spektakl odbędzie się 7 listopada.
Filozof osoby
Ethos

Do 6 listopada można jeszcze obejrzeć wystawę pt. "Filozof osoby",poświęconą Księdzu Profesorowi Tadeuszowi Styczniowi (1931-2010), następcy Karola Wojtyły na Katedrze Etyki KUL, założycielowi Instytutu Jana Pawła II oraz twórcy kwartalnika ETHOS. Została ona otwarta w przeddzień pierwszej rocznicy śmierci ks. Stycznia, przypadającej na 14 października.

Wystawa mieści się w atrium Collegium Norwidianum przy Alejach Racławickich.

Kobieca desperacja czy radykalizm duchowy?
św. Klara Katedra Duchowości Życia Konsekrowanego oraz Katedra Dziejów Teologii KUL zapraszają 8 listopada na sesję naukową w 800-lecie powołania św. Klary z Asyżu pt. Kobieca desperacja czy radykalizm duchowy?

Sesja podzielona będzie na trzy części: I. Św. Klara - kobieta średniowiecza, II. Ponadczasowe dziedzictwo, III. W jednym duchu - inne kobiety ewangelicznie radykalne. Sesję zakończą nieszpory o św. Klarze.
Konflikt i pojednanie w małżeństwie
bzy Instytut Teologii Maralnej KUL, Grupy modlitwy o. Pio w Lublinie oraz Harcerskie Koło Akademickie "Żywioły" zapraszają 9 listopada na sympozjum pt. Konflikt i pojednanie w małżeństwie, organizowane z okazji 90. rocznicy urodzin Wandy Półtawskiej, doktora honoris causa KUL.

Sympozjum rozpocznie się Mszą św. w Kościele Akademickim KUL o godz. 15.10, której przewodniczyć będzie abp Hneryk Hoser, biskup warszawsko-praski.
stopka