dziedziniec KUL

N E W S L E T T E R  05  (6)  2010
Święto Patronalne KUL
Najświętsze Serce Pana Jezusa, Patron Uniwersytetu W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 11 czerwca br. odbędzie się Święto Patronalne KUL.

Podczas uroczystości Prof. Stanisławowi KICZUKOWI zostanie wręczony Order Rycerski św. Sylwestra oraz Medal za Zasługi dla KUL.

SZCZEGÓŁY
Rejestracja na studia
Absolwent

Trwa elektroniczna rejestrację kandydatów na studia na KUL.
Szczegóły dotyczące oferty edukacyjnej Uniwersytetu oraz zasady rekrutacji znajdują się na stronie: www.kul.pl/dlakandydatow

 

  Seminarium otwarte
m._sodi_800_02

18 czerwca 2010 r. odbędzie się seminarium otwarte, pt. Teologia w służbie nauki i kultury, które poprowadzi prof. Manlio Sodi, profesor Università Pontificia Salesiana Facoltà di Teologia, Włochy.

SZCZEGÓŁY

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL 
Zajęcia Szkoły Języka i Kultury Polskiej KUL

W tym roku już po raz trzydziesty siódmy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędą się zajęcia Szkoły Letniej Kultury i Języka Polskiego. Letnie kursy rozpoczynają się dwukrotnie: w połowie oraz pod koniec lipca. Rekrutacja jeszcze trwa.
Szkoła prowadzi także kursy roczne oraz indywidualne.

 

SZCZEGÓŁY
Laboratorium HD
Laboratorium HD
Od 2008 roku KUL ma jedyne w Polsce tak nowoczesne Laboratorium Psychoneurofizjologiczne i Studio HD.
Za pomocą profesjonalnych kamer, wielkich ekranów oraz specjalistycznego sprzętu naukowcy i studenci KUL badają wpływ mediów na umysł człowieka.

SZCZEGÓŁY
KUL w czołówce rankingu portalu Słuchowisko.net 
alfabet migowy KUL znalazł się w ścisłej czołówce rankingu dotyczącego dostosowania polskich uczelni wyższych do potrzeb osób niesłyszących, który przeprowadził portal dla osób z problemami słuchu Słuchowisko.net

Badania objęły ośrodki akademickie w całym kraju. Celem przygotowanego raportu było dostarczenie maturzystom borykającym się z problemami słuchu oraz ich rodzicom, którzy stają przez wyborem dalszej drogi życiowej rzeczowych informacji, a także wskazanie na istotny problem marginalizacji problemów osób niepełnosprawnych w naszym kraju. 
 Sukces trójboju siłowego KUL
Daniel Grabowski - trójbój siłowy Wielki sukces odniosła sekcja trójboju siłowego KUL, która uczestniczyła w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym, rozgrywanych w dniach 14-15 maja 2010 r. w Łodzi. Zawodnicy zdobyli łącznie aż 10 medali.

SZCZEGÓŁY

 Dział Informacji i Promocji, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, newsletter@kul.pl,  www.kul.pl