Kobiety kobietom
kobieta 22 marca o godz. 15.00 w Auli w campusie na Majdanku odbędzie się konferencja pt. Dbaj o siebie dla dobra najbliższych, zorganizowana w ramach kampanii "Kobiety kobietom".

Celem konferencji współorganizowanej przez KUL jest zwrócenie uwagi i zachęcenie kobiet do aktywnego udziału w badaniach profilaktycznych, które mogą utrzec przed ewentualną chorobą, czy wręcz uratować życie.
Dzieci Maharadży
Indie Katedra Nauk Pomocniczych Historii KUL, Koło Naukowe Historyków Studentów KUL oraz Koło Naukowe Studentów Filologii Słowiańskiej KUL zapraszają na ogólnodostępną konferencję pt. Dzieci Maharadży.  Polscy uchodźcy w Indiach w latach 1942-1948. O swoim pobycie w Indiach opowiadać będą Jan Andrzej Chendyński oraz Roman Gutowski.

Konferencja odbędzie się 22 marca o godz. 11.00  w budynku Collegium Norwidianum KUL (sala CN-107). 
Opis Obyczajów
ogródek Koło Polonistów KUL, Katedra Teorii i Antropologii Literatury KUL oraz Wydawnictwo "AnTraKt" zapraszają na spotkanie z Andrzejem Tadeuszem Kijowskim, autorem książki pt. Opis Obyczajów w 15-leciu międzysojuszniczym 1989-2004.

Spotkanie odbędzie się 23 marca  o godz. 17.00 w Collegium Norwidianum (sala CN-208).
Początki kościołów lubelskich
kościoły Katedra Historii Europy Wschodniej KUL oraz wydawnictwo Werset zapraszają na promocję książki Jacka Chachaja pt. Początki kościołów lubelskich w świetle legend i przekazów historycznych.

Autor książki jest adiunktem w Katedrze Historii Europy Wschodniej Instytutu Historii KUL.

Spotkanie połączone z dyskusją odbędzie 24 marca o godz. 16.00  w Collegium Norwidinaum (sal CN-208).
Charytatywny Nowy Raj Utracony
Raj Utracony Teatr ITP, Samorząd Studentów Wydziału Teologii KUL, Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym "AGAPE" oraz Koło Naukowe Studentów Pedagogiki KUL zapraszają 24 marca o godz. 19.00 na charytatywny spektakl „NOWY RAJ UTRACONY” Teatru ITP.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz Kuby Bielaka. Jest on chory na mukowiscydozę, ogromną szansą na przedłużenie jego życia jest wykonywany w Wiedniu przeszczep płuc.
Pierwsza seria rekolekcji
Wielki Post W dniach 28-30 marca w Kościele Akademickim KUL odbędzie się pierwsza seria rekolekcji wielkopostnych.

Rekolekcje wygłosi JE Henryk Tomasik, Biskup Diecezji Radomskiej. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 19.00.
Zimna wojna
zimna wojna Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II można obejrzeć wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej pt. Zimna wojna. Krótka historia podzielonego świata. Jest ona zaproszeniem do podróży w nieodległą przeszłość, w realia konfliktu, który na blisko pół wieku od zakończenia II wojny światowej zdominował powojenną historię, wpłynął na życie milionów ludzi i ukształtował oblicze dzisiejszego świata.

Wystawa dostępna jest w holu głównym Kolegium Jana Pawła II przy Alejach Racławickich 14 w Lublinie (wejście od ul. Łopacińskiego).
Wiosenna promocja Wydawnictwa KUL
promocja Do 30 kwietnia trwa promocja Wydawnictwa KUL, dostępna w Księgarni internetowej wydawnictwa.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Dział Informacji i Promocji, newsletter@kul.pl,  www.kul.pl