dziedziniec KUL

N E W S L E T T E R  06  (7)  2010

Święto Patronalne KUL 2010 - pliki do odsłuchu

Senat KUL 11 czerwca br., w uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, KUL obchodził swoje Święto Patronalne. Po uroczystej Mszy św., podczas której prof. Stanisław Kiczuk został odznaczony Orderem Rycerskim św. Sylwestra, odbyła się uroczystości na Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego: zakończenie studiów magisterskich, wręczenie Medalu za Zasługi dla KUL prof. Stanisławowi Kiczukowi oraz nominacje profesorskie i promocje doktorskie. Po południu pracownicy KUL wraz z rodzinami wzięli udział w pikniku.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości, a także wysłuchania nagrań: homilii bp. Andrzeja Czai oraz odnowienie aktu ofiarowania Uniwersytetu Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
Pielgrzymka do Łagiewnik - pliki do odsłuchu 
Msza św. w Sanktuarium w Łagiewnikach

29 maja 2010 r. odbyła się pielgrzymka Pracowników, Studentów, Absolwentów, Emerytowanych Pracowników oraz Przyjaciół KUL do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz do odsłuchania nagrań z różnych momentów pielgrzymki. 

Rekrutacja na studia podyplomowe
po dyplomie

Rozpoczęła się rekrutacja na studia podyplomowe na rok akad. 2010/2011 na KUL. W ofercie znajduje się 48 różnych kierunków studiów podyplomowych. Szczegółowe informacje na stronie www.kul.pl/studiapodyplomowe 

Studentka KUL I wicemiss Polski osób niesłyszących
korona Studentka IV roku Prawa KUL - Monika Szymanek została I wicemiss Polski osób niesłyszących. W lipcu będzie reprezentować Polskę podczas wyborów Miss Deaf World (Miss Świata Niesłyszących) w Gruzji.

SZCZEGÓŁY
Kursy Języków Obcych
flagi
Akademickie Centrum Językowe działające w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL prowadzi naukę języków obcych w ramach dodatkowych kursów otwartych. W ofercie Centrum, oprócz kursów z języków nowożytnych,  znajdują się m.in. kursy z języka chińskiego, arabskiego czy też hindi.

SZCZEGÓŁY
Kącik "za grosik"
Męski Dom Akademicki Dom Studencki KUL przy ul. Konstantynów 1B w okresie letnim (lipiec, sierpień, wrzesień) dysponuje wolnymi pokojami (1, 2, 3 i 4-osobowymi). Otoczenie Domu Studenckiego jest spokojne i przyjazne, pełne zieleni i kwiatów. Informacje o możliwości zakwaterowania i wysokości opłat pod numerem telefonu 81 445 47 30.

 Dział Informacji i Promocji, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, newsletter@kul.pl,  www.kul.pl