Koło Naukowe Teatrologów KUL istnieje od 2001 roku i zrzesza nie tylko studentów specjalizacji teatrologicznej, ale wszystkich miłośników teatru. Członkowie Koła mogą rozwijać swoje zainteresowania teatralne i konfrontować je z innymi pasjonatami. Zapraszamy na spotkania w cyklu  "Spektakle z kraju i ze świata" na których oglądamy propozycje Teatru Telewizji i inne realizacje teatralne dostępne w wersji filmowej. Zachęcamy także do udziału w spotkaniach "Porozmawiajmy o teatrze w Lublinie", na które zapraszamy ludzi teatru związanych z tutejszym środowiskiem. Do tej pory gośćmi Koła byli: ks. Mariusz Lach SDB, twórca działającego przy KULu Teatru ITP, oraz nowy dyrektor Teatru im. Juliusza Osterwy, pan Artur Tyszkiewicz.

 

Poza tym członkowie Koła uczestniczą w życiu teatralnym naszego regionu, a także poznają działania artystyczne polskich teatrów. Skupiamy się przede wszystkim na bieżących wydarzeniach kulturalnych.

 

W roku akademickim 2011/2012 mieliśmy już okazję uczestniczyć w dwudniowych,wyjazdowych warsztatach teatru improwizowanego prowadzonych przez aktorkę grupy No Potatoes, Katarzynę Łyjak. W bliskich planach mamy także warsztaty krytyki teatralnej.

Autor: Marta Szczepaniak
Ostatnia aktualizacja: 17.03.2012, godz. 12:40 - Elżbieta Piekorz