PISZĄ O NAS

 

Fragment z Informatora USS KUL dla maturzystów

 

Lublin 2008

 

 

Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji

Kierunek: prawo

 


Koło Naukowe Studentów Prawa KUL

 

        Wielu znanych prawników pytanych o motywację, jaka kierowała nimi przy wyborze studiów prawniczych, odpowiada, że ten kierunek tak na prawdę ma charakter uniwersalny. Dla innych marzeniem już od początku było mierzenie się z zawiłymi problemami prawa karnego, czy cywilnego. Zapewne i Wy podobnie odpowiadacie na takie pytanie.
        Dlaczego jednak warto wybrać prawo na KUL, skoro jest tak szeroki wachlarz ofert z innych uczelni? Po pierwsze, atmosfera tu panująca jest szczególna. Dla wykładowców nie jesteś jedynie anonimowym studentem, ci z kolei, nie są bezdusznymi istotami nieznającymi realiów życia. Zawsze w przyjaznej atmosferze możesz porozmawiać, nie tylko prowadząc prawnicze dysputy. Po drugie, program studiów daje Ci wybór – uczysz się tego, co Cię interesuje. Po trzecie wreszcie, masz możliwość działania w szeregu organizacji studenckich, w tym w Kole Naukowym Studentów Prawa KUL – jednym z najstarszych prawniczych kół naukowych w Polsce!
        Organizacja ta liczy sobie prawie ćwierć wieku. Należało do niej wielu obecnych pracowników naukowych Wydziału, znanych dziś adwokatów, prokuratorów, sędziów. Kierowało nimi pragnienie zrobienia czegoś więcej, niż tylko teoretyczna nauka prawa, a Koło dawało i wciąż daje ku temu doskonałą okazję.
        Możemy poszczycić się organizowanym od 16 lat Tygodniem Prawników – cyklu konferencji i dyskusji, którego gośćmi byli m.in. Prezydent Lech Wałęsa, prof. Marek Safjan, prof. Andrzej Zoll czy Jan Nowak Jeziorański. Odbywają się spotkania z prawnikami oraz szkolenia przygotowujące do przyszłego zawodu. Bogata tradycja współgra z nowymi wyzwaniami. Realizujemy obecnie nowatorski projekt pod nazwą „Akademia Retoryki Prawniczej”. By nie tylko nadążyć za czołówką prawniczych kół naukowych, ale i stać na jej czele, jesteśmy aktywni na forum ogólnopolskim, biorąc udział w konferencjach i zjazdach, przygotowujemy wyjazd do Parlamentu Europejskiego oraz międzynarodowe seminarium o przyszłości UE i roli młodych jurystów w budowaniu zjednoczonej Europy. Nie brakuje też formalnych i nieformalnych spotkań integracyjnych. Przed nami szereg kolejnych szczytów do zdobycia. Masz szansę nie tylko być ich biernym obserwatorem, ale aktywnym uczestnikiem!

 

Autor: Jan Podkowik

Autor: Natalia Dziczkowska
Ostatnia aktualizacja: 24.09.2009, godz. 15:08 - Natalia Dziczkowska