Działalność Sekcji Psychologii Twórczości w roku akademickim 2016/2017 jest zawieszona. Zapraszamy do uczęszczania na spotkania innych sekcji.

 

____________________________________________________

 

Sekcja Psychologii Twórczości zajmuje się tym co w psychologii mało zbadane - twórczością. Jesteśmy grupą ludzi, którzy tworzą, kochają to co robią i chcą się dzielić swoimi pasjami ze sobą. Uczestniczymy w warsztatach, poznajemy teorie, oglądamy filmy - gdy mamy pomysł na spotkanie to go realizujemy.
Poszerzamy swoją wiedzę zadając pytania i dyskutując. Interesuje nas dlaczego ludzie tworzą, jakie procesy temu towarzyszą itp. Dzięki zrozumieniu tego typu zagadnień staramy się zgłębić wiedzę na temat tego jak pomagać ludziom z blokadami twórczości oraz jak pobudzać ich postawę twórczą, która jest według nas potrzebna w codziennym życiu.
Spotkania w ramach sekcji odbywają się regularnie. To, co robimy zależy od naszych pomysłów, to członkowie sekcji nadają kierunek jej działaniom. W roku akademickim 2012/2013 przeprowadziliśmy badania naukowe dotyczące inhibitorów i stymulatorów twórczości, po czym opisaliśmy wyniki w artykule. Kolejne projekty są w drodze.
Jeśli twórczość codzienna nie jest Ci obca i chciałbyś rozwijać ją u siebie lub zająć się jej badaniem – zapraszamy!

 

Autor: Piotr Kochański
Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016, godz. 22:03 - Magdalena Pietnoczko