Jaki jest Twój pomysł na karierę? Praca na etacie czy własny biznes?

Sprawdź, do jakiej pracy masz predyspozycje, na jakim polu możesz odnieść zawodowy sukces.

 

Biuro Karier KUL dla studentów ostatnich roczników przygotowało unikatowy program rozwojowy „Cool Careers”. Dzięki kompleksowej diagnozie Twojego potencjału zawodowego oraz pracy nad rozwojem Twoich kompetencji podczas warsztatów będzie o krok przed innymi wchodzącymi na rynek pracy.

Najpierw weźmiesz udział w Indywidualnym Poradnictwie Zawodowym z wykorzystaniem nowoczesnych testów online. Określisz swoje mocne strony, motywacje, dowiesz się też jakie masz luki kompetencyjne i słabsze strony, które będziesz miał szansę zniwelować podczas sesji coachingowych lub indywidualnego wsparcia biznesowego.

Na podstawie Twojego potencjału i preferencji zostanie dobrane dla Ciebie jedna z dwóch ścieżek rozwoju: "Personal Branding z elementami poruszania się po rynku pracy" lub "Działalność gospodarcza".

 

ma na celu wyposażenie w wiedzę i umiejętności z obszaru autoprezentacji, budowania marki własnej, savoir vivreu i dress codu biznesowego.

Specjaliści opowiedzą Ci o zawodach przyszłości, udostępnią solidną dawkę wiedzy na temat trendów na rynku pracy. Zagubiony w gąszczu przepisów prawnych dostanie odpowiedź na temat praw i obowiązków pracownika, umów o pracę i innych form zatrudnienia. Dowiesz się jak pokonać różnice międzykulturowe i międzypokoleniowe i jak stworzyć zgrany zespół w pracy. Udział w ścieżce Personal Branding da Ci szansę poczuć się pewniej  w pierwszej pracy.

ma na celu przekazanie wiedzy  z zakładania i prowadzenia własnej firmy, w tym  aspektów formalno-prawnych, nowoczesnego marketingu i sprzedaży. Eksperci i praktycy biznesu podpowiedzą, skąd pozyskać kapitał na rozpoczęcie własnego biznesu, w jaki sposób prowadzić rachunkowość swojej firmy oraz gdzie i jak się promować.
W ramach warsztatów przygotujesz biznesplan dla własnego przedsięwzięcia. W programie pojawią się również informacje dotyczące „pitchowania pomysłów” –  sztuki prezentacji pomysłów biznesowych.

podczas indywidualnego spotkania z coachem popracujesz nad prezentacją swojego wizerunku w zawodowych portalach społecznościowych, budowaniem długofalowej motywacji, radzeniem sobie ze stresem. Znając poziom własnych kompetencji będziesz mógł w świadomy sposób zarządzać własnym rozwojem zawodowym. Biorąc udział w coachingu kariery dowiesz się, w jakich zadaniach i na jakich stanowiskach, jako przyszły pracownik, będziesz mógł wykorzystywać swój potencjał. Otrzymasz wskazówki do samokształcenia i podpowiedzi, co do możliwych form rozwoju kompetencji. to szansa na konfrontacje Twojego pomysłu na biznes z doświadczonym specjalistą – praktykiem, przed którym własny biznes prawdopodobnie nie ma już tajemnic. Podczas indywidualnej pracy z doradcą obiektywnie ocenisz własne pomysły, zaplanujesz działania, przygotujesz biznesplan, poznasz jasne i ciemne strony prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my odezwiemy się do Ciebie

i powiemy o dalszych krokach.

 

Jedno klikniecie i jesteś w unikalnym programie rozwojowym Biura Karier KUL.

Spędź z nami swój ostatni rok studiów. To będzie rok "Cool Careers".

 

 

 

 

 

 

  

 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017, godz. 11:22 - Olga Żarska-Stępień