Jeśli jesteś „świeżym” absolwentem sprawdź co oferuje Biuro Karier KUL. Ale pamiętaj. Dajemy wędkę, nie rybę! Wskazujemy Ci drogę, żebyś mógł samodzielnie zarządzać własną karierą.

 

Absolwenci mogą otrzymać profesjonalne wsparcie w następujących obszarach

Z pomocą doradcy zawodowego w naszym Biurze Karier absolwent może ocenić swój potencjał zawodowy: określić osobowość, słabe i mocne strony i pod tym kątem „zlokalizować” właściwe zajęcie. Ponadto doradca zawodowy pomoże odpowiedzieć na następujące pytania: jak aktywnie poszukiwać pracy, jak się do tego przygotować, jakie kroki należy podjąć, aby dostać wymarzoną pracę? Jakie kwalifikacje należy zdobyć? Jakie doświadczenie posiadać? Która organizacja umożliwia najlepszy start?

 

Biuro Karier KUL prowadzi SERWIS OFERT pracy i praktyk. Właśnie tutaj pracodawcy szukają studentów i „świeżo upieczonych” absolwentów. Rocznie nasz serwis gromadzi ponad 2000 ofert pracy, staży i praktyk z wielu branż.
 
CV to podstawowe narzędzie potrzebne do znalezienia lub zmiany pracy. Doradca zawodowy pomoże uporządkować dotychczasowe doświadczenia oraz osiągnięcia, wyeliminować nieatrakcyjne informacje, uwypuklić mocne strony i stworzyć podsumowanie zawodowe. Specjalista podpowie również jak kreować swoja markę osobistą na rynku pracy mając już doświadczenie zawodowe.
 
 
Wiedza na temat kompetencji absolwentów i ich użyteczności z perspektywy rynku pracy ma dla uczelni i dla kolejnych roczników jej absolwentów kapitalne znaczenie. Dlatego od 2011r. monitorujemy losy zawodowe naszych absolwentów. Rok po studiach kontaktujemy się z absolwentami, którzy pozostawili nam swój adres e-mail z zaproszeniem do udziału w badaniu. Wypełnione na różnych etapach kariery zawodowej ankiety są pomocne poznaniu i zrozumieniu związków zachodzących między treściami programów kształcenia, procesem studiowania, efektami kształcenia oraz przebiegiem i rezultatami karier zawodowych absolwentów KUL. Ich wyniki stanowią dla nas cenne źródło wniosków towarzyszących ocenie dydaktyki i warunków studiowania. Zebrane informacje są wykorzystywane jako materiał źródłowy przydatny w pracach zespołów zajmujących się planowaniem strategicznym oraz doskonaleniem studiów w naszej Uczelni. Więcej informacji o badaniu i wyniki poprzednich edycji tutaj: http://www.kul.pl/badanie-losow-zawodowych,15352.html
 
Praca to istotna strefa każdego z nas, ponieważ pochłania większą cześć naszego życia, dlatego ważne, aby mieć szansę na realizację w zawodzie, który się lubi, który daje szansę spełnienia zawodowych aspiracji. Dlatego pamiętaj: jesteśmy do Twojej dyspozycji! Skorzystaj z naszej oferty. To inwestycja, która wymaga wyłącznie Twoich chęci i odrobiny czasu.
 
Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z Doradcą Zawodowym. Wystarczy wysłać email na adres: kariera@kul.pl i zgłosić chęć udziału w spotkaniu. W tytule wiadomości wpisz „doradztwo zawodowe”, a w treści podaj obszar, o którym chciałbyś porozmawiać podczas spotkania (np. konsultacja dokumentów aplikacyjnych, określanie predyspozycji zawodowych – badanie psychologiczne itd.). Podaj swoje dane, kierunek oraz rok studiów, dogodny termin i godzinę konsultacji. Możesz również zadzwonić pod nr tel. 81 445-43-71 lub 81 445-41-32. W e-mailu zwrotnym lub podczas rozmowy telefonicznej otrzymasz szczegóły dotyczące spotkania i potwierdzenie terminu konsultacji. Spotkania odbywają się w siedzibie Biura Karier KUL, czyli w pokoju 131 GG KUL.
Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017, godz. 14:56 - Marta Szymańska-Jarosz