Grupy uczniów szkół podstawowych zapraszamy na zajęcia w piątki w godz. 9.00-11.45. Proponujemy udział w interesujących 45-minutowych wykładach prowadzonych przez prawdziwych pasjonatów wiedzy. Tematyka zajęć jest bardzo różnorodna – od śledzenia tajników zwierząt po fascynująca podróż w dawne czasy. Te uniwersyteckie spotkania są wielką szansą na przyjrzenie się światu z różnych stron; są znakomitym narzędziem do odkrywania i rozwijania pasji oraz zainteresowań, również tych wykraczających poza normy edukacji szkolnej. Dbając o to, aby zajęcia były jak najlepiej dostosowane do wieku Słuchaczy, przygotowaliśmy dwa równoległe bloki zajęć: dla klas 0-3 i 4-6. Zajęcia mogą się odbywać również w większych grupach (wykład z prezentacją multimedialną i aktywizacją uczestników).

Jeśli wskazane terminy nie są dla Państwa odpowiednie lub preferujecie Państwo zajęcia tylko w małej, warsztatowej grupie - zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą Stwórz własne zajęcia. W jej ramach można samodzielnie ułożyć plan spotkania na Uczelni.

W tym semestrze po raz pierwszy nasza oferta dla grup młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej jest CAŁKOWICIE ELASTYCZNA - uczestnicy wraz nauczycielem sami mogą wybrać tematykę zajęć oraz zaproponować najodpowiedniejszy dla siebie termin. Polecamy przede wszystkim 90-minutowe zajęcia warsztatowe, które zostały zaplanowane tak, aby podawana podczas nich wiedza była prawdziwie użyteczna i łatwo przyswajalna. Proponujemy zarówno nowe tytuły, jak i liczne warsztaty (oraz wykłady), które cieszyły się zainteresowaniem w ubiegłych latach (lista). Jeśli wśród tematów nie znaleźli Państwo tego, co byłoby atrakcyjne właśnie dla Państwa Uczniów - prosimy o kontakt z sekretariatem.

W ramach wizyty proponujemy grupom bezpłatne zwiedzanie uczelni oraz Muzeum Uniwersyteckiego. Wystarczy jedynie odpowiednio wcześniej (nie mniej niż kilka dni przed planowaną wizytą) zgłosić chęć takiej wycieczki.