Cykl koncertów OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką rozpoczął się w 2013 roku. Znakomite koncerty muzyki klasycznej wpisują się w kalendarium uniwersyteckie, podkreślając rangę ważnych dla naszej Wspólnoty Akademickiej wydarzeń.


Jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa na kolejną, powakacyjną odsłonę OPUS MAGNUM, w cyklu koncertów usłyszymy znakomitych, niezwykle utalentowanych artystów z kraju i z zagranicy, laureatów prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. W roku akademickim 2014/2015 w murach naszej Alma Mater zagoszczą artyści najwyższej próby: Lukas Geniušas, Krzysztof Jabłoński, Olga Pasiecznik, Polish Cello Quartet, Eugen Indjič oraz Kerstin Feltz.


Podczas koncertów wykonywane będą dzieła wybitnych kompozytorów - posłuchamy muzyki polskiej w jej najpiękniejszej postaci, w utworach Chopina, Szymanowskiego, Lutosławskiego, a także wybitnego kompozytora mieszkającego w Lublinie, naszego profesora, Andrzeja Nikodemowicza. Zaprezentowana zostanie także szeroka panorama artystycznych dokonań wielkich twórców europejskich i światowych.


Ciesząc się, że Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest miejscem koncertów, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci, serdecznie na nie zapraszam. Spotkajmy się na koncertach OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką.

 

ks. prof. Antoni Dębiński

Rektor KUL

Autor: Liliana Kycia
Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014, godz. 11:30 - Liliana Kycia