Jakie korzyści da Ci spotkanie z doradcą zawodowym? Doradca zawodowy doskonale orientuje się w najnowszych trendach i mechanizmach rynku pracy. Umów się na indywidualną rozmowę ze specjalistą, podczas której możesz otrzymać wsparcie w kilku obszarach:

 


 

Zrozumienie swoich mocnych stron i talentów jest kluczowa. Uświadomienie sobie ich, daje przewagę zarówno w życiu, jak i w pracy zawodowej, gdyż pozwala określić na czym budować podwaliny swojej kariery. Z doradcą kariery przeanalizujesz swoje mocne i słabe strony, umiejętności i zainteresowania. Jeśli doradca uzna za właściwe zaproponuje Ci testy psychologiczne, dzięki którym określisz swoje predyspozycje zawodowe.

 


 

Doradca zawodowy omówi z Tobą możliwą ścieżkę kariery zawodowej, przedstawi stanowiska, o które możesz się ubiegać w trakcie lub po studiach. Dodatkowo wskaże możliwości uzupełnienia kwalifikacji.

 

 

CV to podstawowe narzędzie potrzebne do zbudowania kariery zawodowej. Przygotuj w domu swoje dokumenty aplikacyjne na stanowisko, o które się ubiegasz lub stwórz swój pierwszy życiorys i przynieś go na spotkanie do Biura Karier. Doradca zawodowy pomoże uporządkować dotychczasowe doświadczenie oraz osiągnięcia, ale co ważniejsze wyeliminować nieatrakcyjne informacje i podpowie jak ubrać w słowa to, co chcesz zaproponować przyszłemu pracodawcy.

 

 

Rozmowa rekrutacyjna to najtrudniejszy element w procesie poszukiwania pracy. Kandydata często paraliżuje strach oraz silny stres. Jeśli nie chcesz martwić się o to, jak wypadniesz na takiej rozmowie – spotkaj się z doradcą kariery, który podpowie Ci, jakich pytań możesz się spodziewać i jakie jest ich „drugie dno”. Po symulacji takiej rozmowy rekrutacyjnej razem z doradcą omówisz swoje błędy oraz dowiesz się jak w przyszłości wypaść lepiej.

 

 

Doradca zawodowy powie ci, jakie są obecnie trendy, jakie kompetencje są poszukiwane oraz jakie są możliwości i potencjał w konkretnych branżach. Ponadto wskaże Ci możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego. To pozwoli Ci w podjęciu decyzji, w jakie obszary warto inwestować oraz gdzie skierować swoją uwagę, by osiągnąć sukces.

 


 

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z Doradcą Zawodowym. Wystarczy wysłać email na adres: kariera@kul.pl i zgłosić chęć udziału w spotkaniu.

 

W tytule wiadomości wpisz „doradztwo zawodowe”, a w treści podaj obszar, o którym chciałbyś porozmawiać podczas spotkania (np. konsultacja dokumentów aplikacyjnych, określanie predyspozycji zawodowych – badanie psychologiczne itd.). Podaj swoje dane, kierunek oraz rok studiów, dogodny termin i godzinę konsultacji. Możesz również zadzwonić pod nr tel. 81 445-43-71 lub 81 445-41-32. W e-mailu zwrotnym lub podczas rozmowy telefonicznej otrzymasz szczegóły dotyczące spotkania i potwierdzenie terminu konsultacji. Zapraszamy! Spotkania odbywają się w siedzibie Biura Karier KUL, czyli w pokoju 131 GG KUL.

 

Skorzystaj z tej możliwości. To inwestycja w przyszłość, która wymaga wyłącznie Twoich chęci i odrobiny czasu.

 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017, godz. 12:46 - Marta Szymańska-Jarosz