Wkrótce

Kolekcja mistrzów MusiałaPonad 80 prac, wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby,  jest prezentowanych na wystawie czasowej w Muzeum KUL. Ekspozycja ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę. Wystawa będzie dostępna  do 17 czerwca 2018 r.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

  

Więcej

Zaduszki emigracyjneKatedra Literatury Współczesnej KUL zaprasza na Zaduszki emigracyjne: 70-ta rocznica powstania „Kultury” paryskiej, które odbędą się 29 listopada 2017 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-56.

Debiuty poetyckie 2017Wydział Nauk Humanistycznych KUL, V L. O. im. Marii Curie-Skłodowskiej, Związek Literatów Polskich oddział Lublin i Fundacja Fuga Mundi zapraszają na jubileuszową XX Galę Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Jesienne debiuty poetyckie". Gala odbędzie się 30 listopada 2017 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Podczas Gali wystąpią aktorzy Teatru ITP z programem Kulminacja widzeń i Mirosław Sokołowski z recitalem Czechokołysanki. Wstęp wolny.

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na Mikołajkowy kiermasz książki, który odbędzie się w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2017 r. W ofercie kiermaszu znajdować się będą książki za symboliczną złotówkę oraz cenniejsze egzemplarze. Ponadto znajdą się publikacje nowe oraz starsze, które ukazały się kilkadziesiąt lat temu, na początku XX wieku. Poza książkami polskojęzycznymi będzie możliwość nabycia publikacji napisanych w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim. Kiermasz odbędzie się na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej KUL przy ul. Chopina 27.

 

Marek KrajewskiGościem kolejnego KULowskiego spotkania literackiego będzie Marek Krajewski - pisarz, autor bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny, doktor nauk humanistycznych. Spotkanie „Dwadzieścia lat fikcyjnych zbrodni” odbędzie się 5 grudnia 2017 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.