poniedziałek

07.07.2014

   
  Przyjazd, zakwaterowanie  
18.00-19.30 Powitanie. Spotkanie organizacyjne. Agata Szubert
     

wtorek

08.07.2014

   
9.00-10.30

Wprowadzenie do komunikacji biznesowej (ze szczególnym uwzględnieniem różnic międzykulturowych)

Koen Jaspaert

(KU Leuven)

11.45-12.15 Wprowadzenie do komunikacji ustnej (negocjacje i rozmowy handlowe)

Koen Jaspaert

(KU Leuven)

12.15-13.30 Przerwa obiadowa  
13.30-15.00  Komunikacja ustna (negocjacje i rozmowy handlowe) – workshop

Koen Jaspaert

(KU Leuven)

15.15-16.45 Praca w Niderlandach z polskiej perspektywy

Koen Jaspaert

(KU Leuven)

18.00-20.00 Spacer po historycznym centrum Lowanium  
     

środa

09.07.2014

   
9.00-10.30 Komunikacja pisemna: styl biznesowy

Fleur Deboutte

(KU Leuven)

10.45-12.15 Komunikacja pisemna: listy i maile

Dorien Van De Mieroop

(KU Leuven)
12.15-13.30 Przerwa obiadowa  
13.30-15.00 Komunikacja pisemna: protokołowanie Sofie Gordts (KU Leuven)
15.15-16.45 Van Vlaemsche Leeuw tot Vlaanderen Boven – opowieść z zakresu wiedzy o krajach niderlandzkojęzycznych

Jos Wilmots

(Universiteit Hasselt)
     

czwartek

10.07.2014

   
9.00-10.30 Komunikacja ustna(prowadzenie zebrań i dyskusji), część 1 (z podziałem na grupy językowe)

Jacek Karpiński (UWr)

Marcin Lipnicki (KUL)

10.45-12.15

Komunikacja ustna(prowadzenie zebrań i dyskusji), część 2

(z podziałem na grupy językowe)

Jacek Karpiński (UWr)

Marcin Lipnicki (KUL)

12.15-13.30  Przerwa obiadowa   
13.30-14.00

Podział na grupy i przydzielenie zadań (case study)

Agata Kowalska-Szubert (UWr)

Jacek Karpiński (UWr)

Stefanie Bogaerts (KUL)
14.00-14.30 Kilka uwag o wyborze nazwy firmy Elżbieta Niemczuk-Weiss (UA)
14.30-16.45  Praca zespołowa (case study)

Agata Kowalska-Szubert (UWr)

Jacek Karpiński (UWr)

Stefanie Bogaerts (KUL)
     

piątek

11.07.2014

   
9.00-10.30 Komunikacja pisemna (oferty i direct mail) Muriel Waterlot (KUL)
10.45-12.15

Komunikacja pisemna (oferty i direct mail)

(z podziałem na grupy językowe)

Muriel Waterlot (KUL)

Marcin Lipnicki (KUL)

12.15-13.30 Przerwa obiadowa   
13.30-14.15 Stylistyka tekstów biznesowych w języku polskim Elżbieta Niemczuk-Weiss (UA)
14.15-15.00 Różnice kulturowe pomiędzy biznesem polskim, belgijskim i holenderskim: co głosi teoria? Muriel Waterlot (KUL)
15.15-16.45 Różnice kulturowe pomiędzy Polską i Flandrią na płaszczyźnie prowadzenia interesów. Spojrzenie praktyka Thomas Castrel (Flanders Investment & Trade, Brussel)
     

sobota
12.07.2014

   
9.00-10.30

Zewnętrzna komunikacja biznesowa: teksty stron internetowych - część 1

Stefanie Bogaerts (KUL)
10.45-12.15

Zewnętrzna komunikacja biznesowa: teksty stron internetowych - część 2

Stefanie Bogaerts (KUL)
12.15-13.30  Przerwa obiadowa    Stefanie Bogaerts (KUL)
13.30-16.45 Praca zespołowa (case study)

Agata Kowalska-Szubert (UWr)

Jacek Karpiński (UWr)

Stefanie Bogaerts (KUL)
     

niedziela

13.07.2014

Dzień wolny  
     

poniedzialek

14.07.2014

   
9.00-10.30

Rodzaje firm i przedsiębiorstw (założenie i statut), część 1

(z podziałem na grupy językowe)

Przemysław Paluszek (KUL)

Małgorzata Szczypińska (KUL)

10.45-12.15

Rodzaje firm i przedsiębiorstw (założenie i statut), część 2

(z podziałem na grupy językowe)

Przemysław Paluszek (KUL)

Małgorzata Szczypińska (KUL)

12.15-13.00 Przerwa obiadowa   
13.15 Wyjazd do Brukseli  
14.00-17.00  Wizyta w dziale tłumaczeń Rady EU  
17.30-19.00 Spotkanie z Krzysztofem Turowskim (szefem Polskiego Urzędu Promocji Handlu i Inwestycji, Bruksela), przyjęcie w Instytucie Polskim (Bruksela)  
     

wtorek

15.07.2014

   
9.00-10.30 

Zewnętrzna komunikacja pisemna 

(z podziałem na grupy językowe)

Przemysław Paluszek (KUL)

Małgorzata Szczypińska (KUL)

10.45-12.15

Wewnętrzna komunikacja pisemna (pisanie raportów 

(z podziałem na grupy językowe)
E

Przemysław Paluszek (KUL)

Małgorzata Szczypińska (KUL)

12.15-13.00 Przerwa obiadowa    
13.30-16.45 Praca zespołowa (case study)

Agata Kowalska-Szubert (UWr)

Jacek Karpiński (UWr)

Stefanie Bogaerts (KUL)
     

środa

16.07.2014

   
9.00-10.30

Techniki prezentacji (multimedia) 

(z podziałem na grupy językowe)

Kris Van Heuckelom

(KU Leuven)

Sandra Toffel

(KU Leuven)

10.45-12.15

Techniki prezentacji (multimedia) (z podziałem na grupy językowe)

Kris Van Heuckelom

(KU Leuven)

Sandra Toffel

(KU Leuven)

12.15-13.00  Przerwa obiadowa   
13.30-15.30  Spotkanie z przedstawicielami firm holenderskich i belgijskich w Polsce  
13.30-15.00 Techniki prezentacji (multimedia)

Kris Van Heuckelom

(KU Leuven)

Sandra Toffel

(KU Leuven)

 15.15-16.45  Spotkanie z Pawłem Szulcem (tłumaczem Rady UE)  
     

czwartek

17.07.2014

   
9.00-12.15 Praca zespołowa (case study)

Agata Kowalska-Szubert (UWr)

Jacek Karpiński (UWr)

12.15-13.00  Przerwa obiadowa    
13.30-15.45 Praca zespołowa (case study)

Agata Kowalska-Szubert (UWr)

Jacek Karpiński (UWr)

 
     
piątek
18.07.2014
   
9.00-10.30 Prezentacja przedsiębiorstwa i pracy grupy, część 1  wszyscy
10.45-12.15 Prezentacja przedsiębiorstwa i pracy grupy, część 2  wszyscy
12.15-13.00  Przerwa obiadowa   
13.30-15.00  Prezentacja przedsiębiorstwa i pracy grupy, część 3   wszyscy
15.15-16.45 Podsumowanie wyników pracy   wszyscy
19.00  Uroczyste zakończenie kursu  
     

sobota

19.07.2014

Wyjazd uczestników  

 

Autor: Stefanie Bogaerts
Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014, godz. 15:14 - Stefanie Bogaerts