Przegląd 2/2017Szanowni Państwo,

 

obszerniejszy jest bieżący numer. Mieści – jak zawsze – teksty dotyczące wybranych tematów z akademickiego życia, ale dodatkowo zawiera nieco informacji przydatnych i poszukiwanych wiosenną porą przez młodych ludzi przyglądających się ofertom edukacyjnym szkół wyższych. Wertującym więc w tym celu informatory, przeszukującym zasoby internetowe w poszukiwaniu propozycji na miarę swoich oczekiwań i potrzeb proponujemy lekturę naszego uniwersyteckiego pisma. Świadomość, że „Przegląd Uniwersytecki” czytają także sympatycy i przyjaciele naszego Uniwersytetu, i to w różnych zakątkach kraju i świata, dała asumpt do przygotowania – dla młodszych spośród nich, a także dla kształcących się ustawicznie i dla pasjonatów wiedzy – niby-przewodnika po wydziałach i niektórych agendach uniwersyteckich. To jedynie – co oczywiste ze względu na charakter pisma i jego ograniczone rozmiary – flesz informacyjny. Szczegóły merytoryczne i organizacyjne podają przecież komunikatory i podstrony internetowe naszej Uczelni, tematyczne i sprofilowane informatory czy foldery. I tam znajdą je zapewne zainteresowani. Mam jednak nadzieję, że treści związane z szeroko ujętym kształceniem i dokształcaniem zaciekawią także pracowników i studentów naszej Alma Mater.

 

W tym miejscu koniecznie chcę podziękować Wszystkim – a jest ich wielu – którzy wypracowali cząstkowy i całościowy kształt informacji przekazanych czytelnikom, bo z bogatej rzeczywistości niezwykle trudno było wybrać clou tematyki.

 

Doskonałym kontekstem treści, która zawładnęła numerem, jest artykuł dotyczący koncepcji uniwersytetu. W prezentację Uniwersytetu wpisuje się wywiad ze studentem naszej Uczelni wybranym na przewodniczącego Parlamentu Studentów RP. Aspekt kulturalny życia Uniwersytetu przybliżają odnośne teksty. Wywiad na temat nowego Muzeum KUL przypomina o trwających obchodach jubileuszu 100-lecia KUL. Wszystkie zaś artykuły odzwierciedlają barwną mozaikę uniwersyteckiej codzienności.

 

dr Marzena Krupa

redaktor naczelna