Raport „Media społecznościowe w rekrutacji”

raport_media

Jak rekruterzy wykorzystują największe bazy danych kandydatów jakimi są portale społecznościowe? Jakich informacji szukają o potencjalnych kandydatach? Które portale i w jakim zakresie wspierają procesy rekrutacyjne?  Odpowiedzi na te pytania i wiele innych dotyczących wyzwań rekrutacyjnych znajdują się w raporcie „Media społecznościowe w rekrutacji”.

 
Czytaj dalej...

Poradnik Młodego Przedsiębiorcy

 

aippor

Prowadź z sukcesem swój pierwszy biznes! Poradnik Młodego Przedsiębiorcy jest skierowany do osób, które myślą o rozpoczęciu przygody z biznesem. E-book składa się z artykułów, nad którymi pracowało 10 ekspertów z różnych dziedzin.

 

 

Czytaj dalej...

Pracodawcy 2017

pracodawcy2017

Dowiedz się:

  • Czy istnieją cud-branże? Jak się pracuje w agencji kreatywnej i jakie jest prawdziwe oblicze gamedevu?
  • Jak radzić sobie ze stresem - self-coaching?
  • Czy jest zależny zestaw pytań, które (prawie) na pewno zada rekruter?

 

Zajrzyj za kulisy ponad 220 organizacji obecnych w tej edycji przewodnika!

Czytaj dalej...

Careers in Poland.

careersforign Rocznik wydawany w języku angielskim, skierowany do obcojęzycznych studentów oraz absolwentów, zawiera artykuły dotyczące rozwoju kariery zawodowej u renomowanych pracodawców w kraju, którzy rekrutują zarówno studentów wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach, jak i native speakerów. Przewodnik gromadzi także praktyczne rady dotyczące organizacji życia w Polsce.
Czytaj dalej...

Praca w Unii Europejskiej - krok po kroku - Poradnik Komisji Europejskiej

Przewodnik wyjaśnia m.in., co trzeba zrobić, by właściwie przygotować się do wyjazdu za granicę, kto może pomóc w poszukiwaniu miejsca pracy, jakie usługi oferuje sieć EURES oraz jak wyglądają zwykle procedury rekrutacyjne. W publikacji można również znaleźć podstawowe informacje nt. zakładania działalności gospodarczej i transgranicznego świadczenia usług.

 

Czytaj dalej...

7 dni poszukiwania pracy - praktyczne wskazówki na temat planowania drogi zawodowej

Doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie opracowali dla Ciebie kolejną edycję poradnika "7 dni poszukiwania pracy", wzbogaconą o najbardziej aktualne i pomocne informacje. Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki na temat planowania drogi zawodowej, poszukiwania miejsc pracy, a także przydatne informacje na temat rodzajów umów o prace. Dostaniesz tu podpowiedz, w jaki sposób napisać dokumenty aplikacyjne, które zaciekawia Twojego pracodawcę oraz jak nie dać się zaskoczyć trudnymi pytaniami podczas spotkania z rekruterem. Poradnik zawiera również adresy internetowe i dane teleadresowe różnych instytucji, potrzebne do poszukiwania pracy.

 

Czytaj dalej...

Bądź sobie szefem - Poradnik dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą

Jak wyglądają pierwsze kroki do własnej firmy? Odpowiedź znajdziecie podczas lektury zaktualizowanej 10 już edycji broszury pt.: "Bądź sobie szefem - Poradnik dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą", a w niej m.in.  informacje nt. konstruowania biznes planu, rejestracji firmy, wyborze formy opodatkowania, ZUS itd.

 

Czytaj dalej...

Studiujesz? Praktykuj! - porady Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

  Poradnik wydany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach kampanii informacyjnej "Studiujesz? Praktykuj!" Jej celem jest rozpowszechnienie informacji o praktykach studenckich.
Czytaj dalej...

Rocznik - Badania marketingowe 2016/2017

ptbro

Jeśli interesujesz sie tematyką badań marketingowych i swoją przyszłość zawodową łączysz z branżą badawczą, zapraszamy do lektury najnowszego numeru rocznika PTBRiO.

Czytaj dalej...

Pracuj w IT 2017

„Pracuj w IT 2017” – wszystko co specjalista IT widzieć powinien

 

Zaprogramuj się na rozwój i dowiedz się:

  • o mitycznej branży IT. 6 błędów, które możesz popełnić chcąc znaleźć pracę
  • co to scrum - proste reguły gry
  • jaką ścieżkę wybrać, aby odnieść zawodowy sukces w branży IT
  • jak wygląda praca w firmie technologicznej od kuchni
  • jak być kandydatem z pomysłem na siebie
Czytaj dalej...