Wanda Gawrońskarekrutacjanowości studia I stopniakognitywistykaLFNFlesz AkademickiGodło KULKUlowskie spotkania lierackieMuzeum KULJustyna Dobosz

Aktualności

Gratae Memoriae Signum Universitatis dla Wandy Gawrońskiej

Wanda GawrońskaRektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński uhonorował panią Wandę Gawrońską uniwersyteckim wyróżnieniem Gratae Memoriae Signum Universitatis. Jest ono wyrazem szacunku i uznania za długoletnią, bezinteresowną działalność na rzecz KUL oraz podziękowaniem za jej pomoc i życzliwość. Uroczyste wręczenie wyróżnienia miało miejsce 25 maja 2017 r.

 

Granty Narodowego Centrum Nauki dla naukowców z KUL

Logo NCNNarodowe Centrum Nauki po raz dwunasty rozstrzygnęło konkursy OPUS, PRELUDIUM i SONATA. Miło nam poinformować, że w konkursach dofinansowanie uzyskały granty naukowo-badawcze przygotowane na KUL. 

 

Zdobywcom grantów składamy serdeczne gratulacje!

 

Więcej

Zgłoś swój projekt na Lubelski Festiwal Nauki

LFNW tym roku już po raz czternasty odbędzie się Lubelski Festiwal Nauki. Głównym organizatorem tegorocznego Festiwalu, którego hasło brzmi „Nauka – między tradycją a współczesnością”, będzie KUL. Wydarzenie potrwa od 24 do 30 września 2017 roku. Zapraszamy do zgłaszania swoich projektów na Festiwal. Rejestracja potrwa do 4 czerwca.

 

22.05-2.06 Philosophy, Religion and the Meaning of Life - John Cottingham

CottinghamWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "Philosophy, Religion and the Meaning of Life" w dniach 22 maja – 2 czerwca poprowadzi prof. John Cottingham (Professor Emeritus of Philosophy, University of Reading), a odbywać się one będą w godz. 9.30-12.00 w Kolegium Jana  Pawła II, sala C-220.

 

 

29.05 Descartes on God, Knowledge and Morality - prof. John Cottingham

Cottingham

Wydział Filozofii zaprasza na Otwarte Seminarium w ramach Wykładów im. Stanisława Kamińskiego. Seminarium „Descartes on God, Knowledge and Morality" poprowadzi prof. John Cottingham, a odbędzie się ono 29 maja 2017 r. (poniedziałek) o godz. 13.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

 

 

30.05 Sympozjum „Duchowość Ziemi Świętej - dziecko”

Duchowość Ziemi ŚwiętejInstytut Nauk Biblijnych i Instytut Teologii Duchowości  KUL zapraszają na trzecie sympozjum z cyklu „Duchowość Ziemi Świętej” zatytułowane „Dziecko”. Sympozjum odbędzie się 30 maja 2017 r. o godz. 14.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

30.05 Human Nature and the Transcendent. Otwarte Seminarium z udziałem prof. Johna Cottinghama

W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład „Human Nature and the Transcendent" i dyskusję inspirowaną tekstem prof. Johna Cottinghama. Wykład wprowadzający wygłosi prof. John Cottingham.

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 30 maja 2017 r. o godz. 15.00 w Gmachu Głównym, sala GG-42.

Wstęp wolny.

31.05 Sympozjum „Siedem wieków Dąbrowicy”

7 wieków DąbrowicyKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Wójt Gminy Jastków oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie zs. w Dąbrowicy zapraszają na sympozjum „Siedem wieków Dąbrowicy”, które odbędzie się 31 maja 2017 r. w Gminnym ośrodku Kultury i Sportu.

31.05 Wykład "Uwagi o współczesnej ortodoksji"

W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład i dyskusję „Uwagi o współczesnej ortodoksji". Podczas Seminarium wykład wprowadzający wygłosi dr Justyna Melonowska.

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 31 maja 2017 r. o godz. 15.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220. 

Wstęp wolny

31.05 I Europejskie Forum Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego

Katedra Praw Człowieka Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL we współpracy z Uniwersytetem degli studi di Bari „Aldo Moro” we Włoszech serdecznie zaprasza na międzynarodową konferencję naukową z cyklu „Europejskie Forum Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego”, pod tytułem „Prawa człowieka a nowe technologie”. Konferencja połączona będzie z promocją książki prof. Michele Indellicato „Etica della persona e diritti umani: la prospettiva del personalismo polacco”. Forum rozpocznie się we środę 31 maja 2017 r. o 10.30 w Auli 1031 Collegium Joannis Paulis II.

1.06 Flesz Akademicki

Flesz Akademicki

W czwartek 1 czerwca 2017 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

 

 

 

 

1.06 Cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii

Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii „Understanding Ireland”. Jedenasty wykład w cyklu, zatytułowany "Poems of repossession: a short history of twentieth-century poetry in Irish" wygłosi dr Louis de Paor (National University of Ireland, Galway). Wykład odbędzie się 1 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w sali CTW-114.

2.06 Konferencja „Biblia w literaturze i sztuce”

Biblia w literaturze i sztuceKatedra Literatury Współczesnej KUL oraz Doktoranci Wydziału Nauk Humanistycznych zapraszają na II Ogólnopolską Konferencję Naukową „Biblia w literaturze i sztuce”, która rozpocznie się 2 czerwca 2017 r. o godz. 9.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-137.

 

Więcej

2.06 Konferencja „Efektywna ochrona sądowa - rzymskie korzenie i instytucje współczesne”

Katedra Postępowania Cywilnego i Katedra Prawa Rzymskiego KULwraz z Wydziałem Nauk Prawnych i Ekonomicznych Universidad Jaume I de Castellon oraz Wydziałem Prawa SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie i Uniwersytetem Las Palmas de Gran Canariazapraszają na VIII Polsko-Hiszpańską Konferencję Europejskiej Tradycji Prawnej „Efektywna ochrona sądowa - rzymskie korzenie i instytucje współczesne”, która odbędzie się 2 czerwca 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Patronat nad konferencją objął Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński.

 

Więcej

3.06 Konferencja „Kodeks Prawa Kanonicznego w badaniach młodych naukowców"

Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL we współpracy z Komisją Prawniczą Polskiej Akademii Nauk Oddział w Lublinie, Wydziałem Nauk Prawnych Towarzystwa Naukowego KUL, Stowarzyszeniem Kanonistów Polskich i Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL zaprasza na VI Ogólnopolską Konferencję Naukową „Kodeks Prawa Kanonicznego w badaniach młodych naukowców”, która odbędzie się 3 czerwca 2017 r. o godz. 8.45 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-304.

Konferencja odbywać się będzie pod patronatem JE Biskupa Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski.

 

Program

 
 
SZKOLA_2.jpg
 UO_2.jpg