Reprezentacja KUL z wyśmienitej strony pokazała się w zawodach trójboju siłowego w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Nasza drużyna nie miała sobie równych.

W kategorii do 65 kilogramów jedynym zawodnikiem, który zaliczył komplet konkurencji i został sklasyfikowany na pierwszym miejscu był nasz reprezentant - Piotr Nowicki.

W kategorii do 75 kilogramów na najniższy stopień podium załapał się Patryk Jóźwik. Grzegorz Józak był czwarty, zaś Przemysław Dmóch szósty.

W grupie zawodników do 85 kilogramów wystartowało trzech naszych reprezentantów. Czwarte miejsce zajął Andrzej Omilian, tuż za nim uplasował się Paweł Niewęgłowski, ósmy był Michał Błaszczak.

Sebastian Winiarski zdominował kategorię do 95 kilogramów. Nasz reprezentant zostawił w tyle zawodników UMCS i UP i zgarnął komplet punktów.

W najcięższej kategorii 95+ trzecie miejsce zajął Paweł Sawa.

Tym samym w drugiej rundzie nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce, z 25 punktami na koncie, wyprzedzając UP oraz UMCS. W klasyfikacji po dwóch rundach nasz team ostatecznie zajął drugie miejsce, przegrywając o trzy "oczka" z UP. Najniższy stopień podium zajął zespół UMCS.