Roczniki Nauk Społecznych

Annals of Social Sciences

 

ISSN 0137-4176

 

  

  Roczniki Nauk Społecznych mają charakter otwarty - na ich łamach publikują pracownicy naukowi z wielu różnych środowisk krajowych i zagranicznych. Publikacje wchodzą w zakres trzech dyscyplin (socjologii, politologii i katolickiej nauki społecznej) i obejmują artykuły, raporty z badań, recenzje, sprawozdania i polemiki.

   

Historia pisma sięga 1949 roku, kiedy to ukazał się pierwszy tom "Roczników". Wydawanie czasopisma zawieszano jednak dwukrotnie (drugi tom ukazał się w 1958 roku) z powodów politycznych. Dopiero po latach przerwy, "Roczniki" zostały reaktywowane w 1975 roku (trzeci tom czasopisma) i mogły ukazywać się już możliwie regularnie.

 

  Główną wersją czasopisma jest wersja papierowa. Od 2012 roku Roczniki Nauk Społecznych ukazują się jako kwartalnik (na jeden tom /rocznik/ składają się cztery numery czasopisma)!

 


Dnia 23 grudnia 2015 r. na stronie MNiSW ogłoszono wykaz czasopism naukowych. Informujemy, że "Roczniki Nauk Społecznych", znajdujące się w części B wykazu, uzyskały 13 punktów.


 

Roczniki Nauk Społecznych indeksowane są w międzynarodowych bazach bibliograficznych:

 

 

 Zapraszamy do współpracy! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Tomasz Peciakowski
Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017, godz. 14:48 - Tomasz Peciakowski