Święto Niepodległości uczciliśmy, jak co roku, uroczystą Mszą św. za Ojczyznę. Potem spotkaliśmy się na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych i żołnierskich.

 

11 listopada 2010   

W poniedziałek, 22 listopada, bal w stylu weneckim - oczywiście z okazji Andrzejek. Kto chciał, zamaskował się. Niektórzy niewiele musieli się postarać, ażeby znaleźć jakąś "maskę";)

 

Andrzejki

 

 Również w tym roku w naszym akademiku (ŻDS) mieścił się magazyn świątecznej akcji "Szlachetna Paczka",
w której studentki brały udział jako wolontariuszki. Na końcu akcji mieszkanki ŻDS otrzymały certyfikat.

 

Szlachetna Paczka


Spotkanie opłatkowe społeczności akademików na Poczekajce miało miejsce 15 grudnia.
Wieczór zaczął się wspólną mszą świętą, której przewodniczył Prorektor KUL, Ks. dr hab. Sławomir Nowosad.

 

 

 

Kolejnym punktem programu był występ Teatru ITP, który przedstawił nam tradycyjne jasełka.
Potem łamaliśmy się opłatkiem, skaładaliśmy sobie życzenia, i śpiewaliśmy kolędy dłuuuugo -
do 23.30...

 

kolędowanie

 

Zaraz na początku drugiego semestru mieliśmy spotkanie z dr. Maciejem Barczentewiczem, lubelskim lekarzem ginekologiem, zajmującym się leczeniem niepłodności metodą naprotechnologii - metodą moralnie poprawną i dużo skuteczniejszą wobec dyskusyjnego in vitro. Wykład Pana Doktora i dyskusja po nim pozwoliły bliżej zapoznać się z zagadnieniami, które są przedmiotem debaty politycznej. Była to dobra okazja, aby dowiedzieć się cos więcej o tym, co się kryje za nazwami in vitro i naprotechnologii.

 

Spotkanie z dr. Barczentewiczem_1     Spotkanie z dr. Barczentewiczem_2

 

W ramach przygotowań do beatyfikacji Ojca św. Jana Pawła II w kaplicy ŻDS wysłuchaliśmy Tryptyku Rzymskiego, poematu przesłania Jana Pawła II o życiu, śmierci, pięknie człowieka, przyrody i sztuki. Wystąpili dla nas aktorzy Anna Świetlicka i Stanisław Dąbrowski. Towarzyszyła im na skrzypcach Aleksandra Drążkowska.

 

Tryptyk Rzymski w ŻDS

 

W tym roku Odpust ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej, Patronki kaplicy w ŻDS, obchodziliśmy 31 maja. Mszę św. celebrował Ks. Prof. dr hab. Marek Chmielewski. Uroczystości poprzedzone były nowenną do św. Urszuli. W niedzielny wieczór, 29 maja, siostry urszulanki zapraszały na prezentację "Polskie Serca" - z myślami bł. Jana Pawła II i św. Urszuli o Ojczyźnie. W poniedziałek wieczorem można było zapoznać się z życiem, działalnością i charyzmatem św. Urszuli. Zachęcała do tego prelekcja, prezentacja i - kto chciał zadawać pytania - pogadanka o Patronce naszej kaplicy.


Odpust 2011    Odpust 2011
Odpust 2011    Odpust 2011

Odpust 2011
 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaraz po Odpuście braliśmy udział w Pielgrzymce do Łagiewnik. Pielgrzymi z Poczekajki zajmowali jeden autokar. Jak widać na zdjęciach, atmosfera była prawdziwie pielgrzymkowa - ze śpiewem, wspólną modlitwą i też zabawą. Choć sesja tuż, tuż, ten dzień w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach był czasem dobrze zainwestowanym. Intencji do modlitwy w tych dniach nie brakuje...


Łagiewniki 2011  

 Łagiewniki 2011
Łagiewniki 2011   Łagiewniki 2011
Łagiewniki 2011 

  Łagiewniki 2011
Łagiewniki 2011

Łagiewniki 2011   Łagiewniki 2011
Łagiewniki 2011   Łagiewniki 2011

Autor: Liliana Kycia
Ostatnia aktualizacja: 02.05.2012, godz. 13:19 - Sybille Schmidt