Pierwsze wydarzenie roku: kwaterowanie!

Od 30 września przez trzy dni kolejki tworzyły się w domu przy recepcji - i przed domem...

Kwaterowanie 2011

 

Kwaterowanie 2011   Kwaterowanie 2011

Poczekajka wita w jesiennych kolorach.

Kwaterowanie 2011

 

Za ŻDS trwa budowa kolejnego gmachu KUL-u:

Budowa za ŻDS

 

W dniu 17 listopada przypadały imieniny siostry Elżbiety Chmary, kierowniczki naszych domów studenckich. W niedzielę, 20 listopada, o g. 20.00 była odprawiona Msza św. w intencji Siostry, a potem okolicznościowy zespół aktorski składał życzenia w sposób wesoło-artystyczny...

Imieniny Imieniny

 

Przedstawienie imieninowe Przedstawienie imieninowe

 

Przedstawienie imieninowe

 

Przedstawienie imieninowe

 

Adwent - czas oczekiwania na Boże Narodzenie, czas duchowego przygotowania się do tego wydarzenia, ma też swoją zewnętrzną stronę. Jest to czas, w którym szczególne znaczenie ma światło. W wielu momentach ten symbol przybiera określone kształty - świece na wieńcu adwentowym, lampiony, z którymi się idzie na Roraty... Na warsztatach, które w tym roku po raz pierwszy były zorganizowane, można było zrobić swój własny lampion - techniką decoupage'u (czyli techniką serwetkową). Wyniki były okazałe.

 

 Wybieranie materiału

 

Twórczość...

 

Różne wzory 

 

Różne wzory

 

Fantazja nie zna granic  Fantazja nie zna granic

 

Dzień Świętości Życia

26.03.2012


W tym roku plakatDzień Świętości Życia był obchodzony w akademik w liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, dnia 26.03.2012.

Przygotowania w Żeńskim Domu Akademickim KUL im. Jana Pawła II rozpoczęły się dużo wcześniej, a konkretnie 21.03. od wspólnego obejrzenia filmu pt. „Bella” , który jest wzruszającą opowieścią o miłości do życia i rodziny oraz radości, która z niej płynie.

Ponadto młodzież akademicka przygotowała - w holu naszego domu - wystawę "Życie zawsze jest dobrem" ubogaconą słowami Jana Pawła II. Przy wystawie każdy zainteresowany mógł się zaopatrzyć w materiały edukacyjne pro-life.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego podczas wieczornej Eucharystii aż osiemdziesięciu kandydatów złożyło przyrzeczenie Duchowej Adopcji, zobowiązując się do modlitewnej opieki nad jeszcze nienarodzonym dzieckiem.

Po uroczystej Eucharystii odbyła się prezentacja krótkiego filmu pt. „Cud życia”, wyreżyserowanego przez Małgorzatę Pabis,  który, sądząc po reakcjach i opiniach widzów, wzbudził zachwyt i umocnił w przekonaniu o wielkiej wartości każdego życia  i piękna rodziny.

 

Msza św. o 20.00

 

Składanie deklaracji

 

Wystawa na holu

 

Film

Autor: Sybille Schmidt
Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012, godz. 09:32 - Sybille Schmidt