Aktualności

Konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki w Lublinie

Narodowy Kongres Nauki

Trwa kolejna konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki. Jej tematem jest „Doskonałość edukacji akademickiej – jak przeorientować uczelnie na jakość kształcenia”. Organizatorami konferencji są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Polska Komisja Akredytacyjna, a współorganizatorem  i gospodarzem Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Przebieg konferencji można śledzić na żywo na stronie internetowej Narodowego Kongresu Nauki.

 

Więcej

Zaproszenie na X Ogólnouniwersytecką Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach

Zapraszamy do udziału X Ogólnouniwersyteckiej Pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach, która odbędzie się w sobotę 22 kwietnia 2017 r. Zapisy prowadzone będą do 19 kwietnia br. w Kancelarii Ogólnej (Gmach Główny, pokój 104, tel. 445 41 86).

 

Koszt pielgrzymki obejmujący przejazd, ubezpieczenie i posiłek wynosi 90 zł.

 

Więcej

 

Prof. Mądzik autorem orędzia na Międzynarodowy Dzień Teatru

Z radością informujemy, że orędzie do polskiego środowiska teatralnego na tegoroczny Międzynarodowy Dzień Teatru przygotował prof. Leszek Mądzik, reżyser, scenograf, twórca Sceny Plastycznej KUL. Napisał w nim m.in.: „Mamy może niewiele dróg, które prowadzą do uratowania człowieka, ale na pewno jedną z nich, choć nieraz błotnistą i trudną, jest teatr. Swoją terapię rozpoczął jeszcze przed wiekami, ale to dzisiaj wyjątkowo jej potrzebujemy".

Międzynarodowy Dzień Teatru jest obchodzony od 1961 r., a o przygotowanie specjalnego orędzia proszeni są wybitni ludzie teatru.

 

KUL CAN w UAE i w Indiach

prof. MarekKonferencja TESOL Arabia 2017, wykład dla studentów The British University in Dubai oraz warsztaty dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli z Jyothi Seva – w ośrodku dla niewidomych dzieci w Bangalore (Indie) były okazją do podzielenia się doświadczeniem KUL CAN w nauczaniu języka angielskiego i tworzeniu innowacyjnych pomocy dydaktycznych dla niewidomych.

 

Więcej

Nabór wniosków w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności”

inkubator innowacyjnościInformujemy, że w ramach realizacji projektu „Inkubator Innowacyjności”, Sekcja ds. Komercjalizacji Wiedzy i Technologii KUL ogłasza wśród pracowników naukowych nabór wniosków w zakresie:

  • Wsparcia przedwdrożeniowego wyników badań naukowych i prac rozwojowych - nabór od  27 marca 2017 r.  do 28 kwietnia 2017 r. do godziny 15.

W ramach naboru dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II przewidziana jest pula środków nie wyższa niż 200 000,00 zł.

  • Wsparcia w zakresie promocji wyników badań naukowych i prac rozwojowych – nabór ciągły począwszy od 27 marca 2017 r.
  • Wsparcia w zakresie ochrony patentowej wyników badań naukowych i prac rozwojowych nabór ciągły począwszy od 27 marca 2017r.

Więcej

 

14-31.03 Wystawa „Dawniej obcy, dziś sąsiedzi. Polsko-irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków”

wystawaKatedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na wystawę „Dawniej obcy, dziś sąsiedzi. Polsko-irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków”. Wystawa jest dostępna w dniach 14-31 marca 2017 r.  w holu Collegium Norwidianum.

 

Więcej

18.03-31.05 Wystawa „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL” w Zamościu

wystawa ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

 

Więcej

30.03 Dzień Hiszpański

dzień hiszpańskiInstytut Filologii Romańskiej, Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych, Koło Hiszpańsko-Polskie KUL oraz Instytut Hiszpańsko-Polski w Lublinie zapraszają 30 marca 2017 r. na Dzień Hiszpański. Wydarzenie odbędzie się w Kolegium Jana Pawła II, sala C-623, początek o godz. 10.20.
W programie przewidziana jest m.in. prezentacja nowego kierunku hispanistyka, który zostanie uruchomiony na KUL w roku akademickim 2017/18

Serdecznie zapraszamy!

30.03 Wykład „Misja uniwersytetu w realiach społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy”

misja uniwersytetuInstytut Jana Pawła II KUL w ramach cyklu Konwersatorium Myśli  Karola Wojtyły – Jana Pawła II  „Istota i misja uniwersytetu  we współczesnym świecie” zaprasza na wykład dra hab. Zbigniewa Osińskiego, prof. UMCS (Kierownika Zakładu Informatologii UMCS) „Misja uniwersytetu w realiach społeczeństwa informacyjnego  i gospodarki opartej  na wiedzy”, który odbędzie się 30 marca 2017 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

30.03 Konferencja "Planowanie kariery międzynarodowej"

planowanie karieryKoło Naukowe Studentów Europeistyki "Euro-KUL" oraz Ambasador Karier UE Agnieszka Szeszel zapraszają na konferencję "Planowanie kariery międzynarodowej", która odbędzie się 30 marca 2017 r. w Collegium Iuridicum KUL przy ul. Spokojnej 1 w Lublinie, sala CI-300.

30.03 X Spotkanie Ogólnopolskiego Seminarium Metodologicznego (nie tylko) dla Socjologów

Instytut Socjologii KUL oraz Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego mają zaszczyt zaprosić do udziału w X Spotkanie Ogólnopolskiego Seminarium Metodologicznego (nie tylko) dla Socjologów, które odbędzie się 30 marca 2017 r. o godz. 16.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-208.

Więcej

31.03-2.04 Konferencja „O tym się nie mówi IV - Komunikacja osób niedosłyszących”

O tym się nie mówiKoło Naukowe Studentów Niesłyszących i Słabosłyszących „Surdus Loquens”, Centrum Edukacji Niesłyszących i Słabosłyszących oraz Katedra Pedagogiki Specjalnej KUL zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową „O tym się nie mówi IV - Komunikacja osób niedosłyszących”, która odbędzie się w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r. w Hotelu Victoria.

 

Więcej

2.04 „Pamiętamy" - koncert w 12 rocznicę śmierci Jana Pawła II

W niedzielę 2 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie Chór KUL pod dyr. prof. Grzegorza Pecki wystąpi w koncercie zatytułowanym „Pamiętamy" zorganizowanym w 12 rocznicę śmierci Jana Pawła II.

W koncercie, którego organizatorami są Parafa Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie oraz Stowarzyszenie „Gloria Vitae" wystąpią także Tro Beethovenowskie oraz młodzież II LO w Krasnymstawie. Serdecznie zapraszamy!

2-3.04 Konferencja „Pieniądz gotówkowy czy bezgotówkowy? Perspektywa Polski i Niemiec”

pieniądz gotówkowy czy bezgotówkowyInstytut Ekonomii i Zarządzania KUL oraz Studia Europejskie Uniwersytet w Bremie zapraszają na konferencję „Pieniądz gotówkowy czy bezgotówkowy? Perspektywa Polski i Niemiec”, która odbędzie się 2-3 kwietnia 2017 r. Pierwszego dnia obrady będą miały miejsce w Hotelu Mercure Lublin Centrum, natomiast drugiego w Centrum Transferu Wiedzy,  sala CTW-114.

 

Więcej

3.04 Spotkanie "Milczenie Shusaku Endo i Martina Scorsese"

Akademia Młodych Humanistów zaprasza na spotkanie "Milczenie Shusaku Endo i Martina Scorsese".

 

Referaty wprowadzające do dyskusji wygłoszą:

Anna Głąb (KUL) - O tragicznych dylematach i ukrytości Boga. Na marginesie powieści Milczenie Shusaku Endo

Paweł Fortuna (KUL) i Joanna Pisarek (PSINEMA) - O ekranizacji Milczenia: perspektywa psychologiczna

 

Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia 2017 o godz. 15.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113 Wstęp wolny!
 

Spotkanie w ramach Akademii Młodych Humanistów jest jednym z wydarzeń LIX Tygodnia Filozoficznego "Źródła filozofii europejskiej".

 
 
SZKOLA_2.jpg
 UO_2.jpg