Aktualności

Projekty Wydziału Nauk Humanistycznych dofinansowane z Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

Dwa projekty przygotowane przez Wydział Nauk Humanistycznych KUL otrzymały dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, w ramach modułu Dziedzictwo Narodowe. Dofinansowanie w wysokości ponad 1,8 mln zł otrzymał projekt zgłoszony przez prof. Henryka Gapskiego, dyrektora Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce. Umożliwi ono opracowanie „Atlasu klasztorów w Polsce X-XXI w.”. Ponad 1 mln zł posłuży na badania zespołu prof. Jacka Gołębiowskiego, kierującego Ośrodkiem Badań nad Polonią i Duszpasterstwem Polonijnym: „Polish Cathedrals - polskie dziedzictwo religijne, kulturowe, społeczne i materialne w Stanach Zjednoczonych. Leksykon”. Dodatkowo Towarzystwo Naukowe KUL na „Edycję krytyczną tomu I, XII, XIII, XIV, XVIII Dzieł wszystkich C. Norwida” pod kierownictwem prof. Stefana Sawickiego, otrzymało 761 990 zł.

W konkursie NPRH wzięło udział 249 wniosków. Dofinansowanie na łączną kwotę 30,9 mln zł uzyskało 28 projektów. O wsparcie mogły się ubiegać projekty badawcze o charakterze dokumentacyjnym, źródłowym, edytorskim, translatorskim i słownikowym oraz projekty stanowiące podstawy dla prac badawczych w humanistyce, obejmujących badania nad dziedzictwem narodowym.

3.07-31.08 44. edycja letnich kursów języka polskiego

Szkoła Letnia Języka PolskiegoW tym roku już po raz czterdziesty czwarty na KUL odbywać się będą zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Weźmie w nich udział około 90 osób z 20 krajów, m.in. z prestiżowych amerykańskich i europejskich środowisk akademickich. Letnie programy językowe rozpoczynają się 3 lipca i potrwają do końca sierpnia.

 

Więcej

3.09 Lublin Business Run 2017

Lublin Business Run

Poland Business Run  to największy w Polsce bieg charytatywny, który w tym roku po raz pierwszy wystartuje również w Lublinie. Lublin Business Run 2017 odbędzie się 3 września 2017 r.,  a jego celem jest pomoc Mateuszowi Krzeszczykowi. Do grona instytucji i firm, biorących udział w biegu, dołączył również KUL. Na starcie biegu stanie „KUL Drużyna”, którą tworzą studenci i pracownicy uniwersytetu.

 

Więcej

 
 
SZKOLA_2.jpg
 UO_2.jpg