Aktualności

Zmarł Zbigniew Brzeziński, wybitny dyplomata, doktor honoris causa KUL

Społeczność akademicka KUL

z wiarą i chrześcijańską nadzieją na zmartwychwstanie

żegna

 zmarłego 26 maja 2017 r.

 

Zbigniewa Brzezińskiego

 

doktora honoris causa KUL, wybitnego dyplomatę, doradcę prezydenta J. Cartera ds. Bezpieczeństwa Narodowego

 

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie

Gratae Memoriae Signum Universitatis dla Wandy Gawrońskiej

Wanda GawrońskaRektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński uhonorował panią Wandę Gawrońską uniwersyteckim wyróżnieniem Gratae Memoriae Signum Universitatis. Jest ono wyrazem szacunku i uznania za długoletnią, bezinteresowną działalność na rzecz KUL oraz podziękowaniem za jej pomoc i życzliwość. Uroczyste wręczenie wyróżnienia miało miejsce 25 maja 2017 r.

 

Ikona Jerzego Nowosielskiego odkryta podczas prac konserwatorskich

św. PawełZbiory sztuki KUL w niezwykły sposób wzbogaciły się o kolejną ikonę jednego z najwybitniejszych artystów polskich XX w. - Jerzego Nowosielskiego. Wizerunek św. Pawła został odkryty podczas prac konserwatorskich prowadzonych w Muzeum Lubelskim. Przez blisko 60 lat był ukryty pod ikoną Chrystusa Pantokratora.  Przez najbliższy rok dzieło będzie można podziwiać w Muzeum Lubelskim, a w przyszłości zajmie ważne miejsce w salach malarstwa polskiego w Muzeum KUL.

 

Więcej

KUL i PFRON zacieśniają współpracę

PFRONKUL podejmie ściślejszą współpracę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Porozumienie w tej sprawie podpisali 29 maja 2017 r. Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński i Prezes PFRON Robert Kwiatkowski w obecności sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztofa Michałkiewicza.

 

Fotorelacja

Więcej

Zgłoś swój projekt na Lubelski Festiwal Nauki

LFNW tym roku już po raz czternasty odbędzie się Lubelski Festiwal Nauki. Głównym organizatorem tegorocznego Festiwalu, którego hasło brzmi „Nauka – między tradycją a współczesnością”, będzie KUL. Wydarzenie potrwa od 24 do 30 września 2017 roku. Zapraszamy do zgłaszania swoich projektów na Festiwal. Rejestracja potrwa do 4 czerwca.

 

22.05-2.06 Philosophy, Religion and the Meaning of Life - John Cottingham

CottinghamWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "Philosophy, Religion and the Meaning of Life" w dniach 22 maja – 2 czerwca poprowadzi prof. John Cottingham (Professor Emeritus of Philosophy, University of Reading), a odbywać się one będą w godz. 9.30-12.00 w Kolegium Jana  Pawła II, sala C-220.

 

 

30.05 Sympozjum „Duchowość Ziemi Świętej - dziecko”

Duchowość Ziemi ŚwiętejInstytut Nauk Biblijnych i Instytut Teologii Duchowości  KUL zapraszają na trzecie sympozjum z cyklu „Duchowość Ziemi Świętej” zatytułowane „Dziecko”. Sympozjum odbędzie się 30 maja 2017 r. o godz. 14.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

30.05 Human Nature and the Transcendent. Otwarte Seminarium z udziałem prof. Johna Cottinghama

W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład „Human Nature and the Transcendent" i dyskusję inspirowaną tekstem prof. Johna Cottinghama. Wykład wprowadzający wygłosi prof. John Cottingham.

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 30 maja 2017 r. o godz. 15.00 w Gmachu Głównym, sala GG-42.

Wstęp wolny.

31.05 Debata „Jak kształcić na potrzeby gospodarki?”

Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski zaprasza na debatę „Jak kształcić na potrzeby gospodarki?”, która odbędzie się 31 maja 2017 r. o godz. 15.00 w Collegium Iuridicum, sala CI-204.

 

Więcej

31.05 Sympozjum „Siedem wieków Dąbrowicy”

7 wieków DąbrowicyKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Wójt Gminy Jastków oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie zs. w Dąbrowicy zapraszają na sympozjum „Siedem wieków Dąbrowicy”, które odbędzie się 31 maja 2017 r. w Gminnym ośrodku Kultury i Sportu.

31.05 Konferencja „Prawa człowieka a nowe technologie”

Katedra Praw Człowieka KUL we współpracy z Uniwersytetem degli studi di Bari „Aldo Moro” we Włoszech zapraszają na międzynarodową konferencję naukową z cyklu I Europejskie Forum Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego zatytułowaną „Prawa człowieka a nowe technologie”,  która rozpocznie się w środę 31 maja 2017 r. o godz. 10.30 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

31.05 Wykład "Uwagi o współczesnej ortodoksji"

W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład i dyskusję „Uwagi o współczesnej ortodoksji". Podczas Seminarium wykład wprowadzający wygłosi dr Justyna Melonowska.

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 31 maja 2017 r. o godz. 15.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220. 

Wstęp wolny

31.05 I Europejskie Forum Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego

Katedra Praw Człowieka Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL we współpracy z Uniwersytetem degli studi di Bari „Aldo Moro” we Włoszech zaprasza na międzynarodową konferencję naukową z cyklu „Europejskie Forum Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego”, pod tytułem Prawa człowieka a nowe technologie. Konferencja połączona będzie z promocją książki prof. Michele Indellicato „Etica della persona e diritti umani: la prospettiva del personalismo polacco”. Forum rozpocznie się we środę 31 maja 2017 r. o 10.30 w Auli 1031 Collegium Joannis Paulis II.

1.06 Flesz Akademicki

Flesz Akademicki

W czwartek 1 czerwca 2017 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

 

 

 

 

1.06 Cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii

Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii „Understanding Ireland”. Jedenasty wykład w cyklu, zatytułowany "Poems of repossession: a short history of twentieth-century poetry in Irish" wygłosi dr Louis de Paor (National University of Ireland, Galway). Wykład odbędzie się 1 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w sali CTW-114.

 
 
SZKOLA_2.jpg
 UO_2.jpg