Spacery „Lublin z Duszą” jest propozycją dla studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. To spotkanie z ciekawymi ludźmi oraz okazja do odkrywania miejsc, które tworzą kreatywny klimat naszego miasta (w aspekcie kulturalnym, społecznym  oraz biznesowym). Wycieczki, z udziałem specjalnie zaangażowanych do projektu przewodników, stanowią dla młodych ludzi inspirację w planowaniu wolnego czasu, a także przy podejmowaniu różnych aktywności, również tych związanych z ich przyszłością zawodową czy obywatelską.

 

W ten sposób, w kontakcie z ludźmi pasji zarażamy pasjami. Zachęcamy do wyjścia zza komputerowych biurek i czterech ścian akademika czy swojego mieszkania.

 

Mimo, że "Lublin z Duszą" korzysta z historycznego i kreatywnego bogactwa miasta,  nie jest projektem ani turystycznym ani kulturalnym. To projekt motywujący i inspirujący młodych, a wykorzystywanie oraz rozwijanie potencjału młodości ma  znaczenie dla dobrej przyszłości Lublina.

 

W 2017 r. cykl spacerów "Lublin z Duszą" realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Lublin przez Fundację Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży - "Teatrikon" we współpracy ze Stowarzyszeniem Homo Faber.

 

W sprawie rezerwacji grupowych prosimy o kontakt mailowy pod adresem: d.figura@teatrikon.pl lub telefoniczny 609323042.

 

Tematy spacerów 2017:

  • Lublin akademicki - celem spaceru jest przedstawienie potencjału akademickiego Lublina, w tym zachęcenie uczniów lubelskich szkół do podjęcia nauki na lubelskich uczelniach. W ramach spaceru przewidujemy zorganizowanie wizyt i spotkań z przedstawicielami lubelskich uczelni trasą, która będzie przebiegać mniej więcej w takiej kolejności: Uniwersytet Medyczny, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Politechnika Lubelska. Chcemy aby formuła tego spaceru była jak najbardziej inspirująca oraz szeroko pokazująca potencjał akademicki Lublina, dlatego planujemy wizyty w miejscach, które będą prezentować ciekawe możliwości nie tylko pod kątem zdobywania wiedzy, ale również praktycznych umiejętności.
  • Lublin kreatywny / Lublin przedsiębiorczy - w ramach spacerów kreatywnych chcielibyśmy pokazać uczestnikom możliwości jakie Lublin oferuje dla rozwoju biznesu, zarówno dużego jak i małych firm i startupów oraz przemysłów kreatywnych. W tym celu nawiążemy współpracę z Wydziałem Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin aby zaprezentować m.in. takie inicjatywy jak Dzielnica Kreatywna czy wybranych laureatów projektu "Kreatywni" oraz wyróżniających się przedsiębiorców, których siedziby zlokalizowane są w Lublinie.
  • Lublin angażujący - spacer po najważniejszych, najprężniej działających organizacjach społecznych, pomocowych i kulturalnych 3 sektora. Obejmuje miejsca oraz spotkania z działaczami, wolontariuszami, proste informacje o możliwych formach zaangażowania. Jest to spacer ważny szczególnie dla osób, które są zainteresowane aktywnym działaniem na polu społeczno-kulturalnym, poznaniem możliwości spędzania wolnego czasu oraz samorozwoju.
  • Miejska kultura Lublina - spacer, którego celem jest przedstawienie w szerokim tle historycznym sztuki na murze - od mozajek po ostatnie realizacje tak znanych artystów jak Mariusz Tarkawian, grupa Twożywo, Kamil Kuzko, czy Robert “Tone” Proch. Spacer to opowieść o przestrzeni publicznej, o tym, jak obrasta ona dodatkowymi znaczeniami obrazami, podpisami, rysunkami, szablonami etc. legalnymi i nielegalnymi. Chcemy oswoić przestrzeń miejską i pokazać konteksty sztuki, która na co dzień nas otacza i może być różnie odbierana i interpretowana.

 

Terminy spacerów oraz formularze zgłoszeniowe:

Terminy poszczególnych spacerów będą na bieżąco uzupełniane w poniższym zestawieniu oraz publikowane na Facebooku. Aby wziąć udział w danym spacerze należy kliknąć w link obok daty, a następnie wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy

 

 

Link do strony projektu "Lublin z Duszą"

Autor: Olga Żarska-Stępień
Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017, godz. 09:37 - Olga Żarska-Stępień